רשות התקשורת הפדרלית, ה-FCC, פרסמה את תכניתה לבטל את תקנות ניטרליות הרשת (Net Neutrality), שנקבעו בימי הממשל הקודם. בעקבות הביטול, תוכלנה חברות התקשורת הגדולות בארה״ב לחסום או להאט את הגישה לאתרים לפי בחירתן. לדוגמא, תוכל ספקית אינטרנט מקומית לדרוש מחברת תוכן כדוגמת נטפליקס (Netflix) תשלום מיוחד בכדי לא להאט את חיבור האינטרנט שלה ללקוחותיה. ייתכן גם מצב הפוך: חברה שתמורת תשלום לספקית האינטרנט תזכה ליחס מועדף על מתחרותיה.

״תחת הצעתי, הממשל הפדרלי יפסיק לנהל את האינטרנט״ הצהיר מנהל הרשות, אג׳יט פאי, שמונה לתפקיד זה על ידי נשיא ארה״ב דונלד טראמפ בתחילת השנה. ההצעה זכתה לתשואות מצד חברות התקשורת הגדולות, בהן Verizon ו-Comcast. בתוך כך, הצהירו בשתי החברות כי אין בכוונתן לחסום או להאט באופן מידי את הגישה לאף אתר – אם כי החוק לא יאסור על שינוי במדיניות זו בעתיד.

חברות טכנולוגיה רבות, בהן נטפליקס וגוגל, פרסמו את התנגדותן הפומבית לשינוי. למחאה כנגד התכנית החדשה של ה-FCC שותפות גם תנועות חברתיות שונות, ובכוונתן לארגן הפגנות מחוץ לחנויות Verizon כנגד השינוי. בין השאר, מציינים המתנגדים כי אג׳יט פאי כיהן כמנהל בכיר ב-Verizon בתחילת שנות ה-2000, כך שהוא מחובר היטב לתעשייה – ולא לצרכי הלקוחות.