סוכנות החקירות האמריקנית, ה-FBI, הצליחה לפרוץ לפי הדיווחים למכשיר iPhone 11 Pro Max, הדגם העדכני והיקר ביותר של המכשיר מבית אפל (Apple). הפריצה בוצעה למכשירו של באריס עלי (Baris Ali), אזרח אמריקני שסייע לאחיו לברוח מהרשויות בעודו חשוד בביצוע פשע שנאה. ה-FBI לא ביצע את הפריצה בכוחות עצמו, אלא שכר את שירותיה של חברת אבטחה חיצונית שביצעה את המלאכה עבור הסוכנות.

ב-FBI לא מאשרים בשלב זה את הדיווח, אולם עורכי דינו של באריס טענו כי הסוכנות הציגה בפניהם מידע שהיה שמור במכשיר, למרות שבשום שלב לא נמסרה להם סיסמת הפתיחה שלו. המקרה מזכיר מאוד את הפרשה שהתרחשה בשנת 2016, גם אז פרצה סוכנות ה-FBI למכשיר אייפון בעזרת שירותיה של חברה חיצונית לאחר שאפל עצמה סירבה לסייע בכך. דאז דווח בתקשורת כי אותה חברה הייתה סלברייט הישראלית, אם כי סלברייט מעולם לא אישרה באופן רשמי את מעורבותה.

בדומה לאותו מקרה מ-2016, גם הפעם הועברה בקשה מצד ה-FBI לאפל בכדי שזו תפתח את המכשיר, ואפילו נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, העלה את הנושא בפני מנכ"ל אפל טים קוק בחשבון הטוויטר שלו. אפל לא שיתפה פעולה, ועל כן נפרץ המכשיר בדרכים חלופיות – ללא ספק בהשקעה של עשרות אלפי דולרים מכיסו של משלם המיסים האמריקני.

זו הפעם הראשונה בה מדווח על פריצה ל-iPhone 11. עדיין לא ברור האם אפל מודעת לאופן הפריצה, ותחסום אותה באחת הגרסאות הבאות של מערכת ההפעלה iOS.