המשחק Far Cry 5, כמו גם כמה מהמשחקים האחרונים של יוביסופט (Ubisoft), כולל מספר שכבות הגנה שאמורות למנוע את פריצתו והפצתו ברבים בחינם ברחבי הרשת. מסתבר ששכבות ההגנה הללו הן בסך הכל גורם מעכב עבור אותן קבוצות פריצה, כי בסופו של דבר המשחק נפרץ.

לפי הדיווחים, Far Cry 5 נפרץ רשמית כאשר הפרצה המיועדת למחשב הופצה על ידי האקרים שעקפו את שכבות ההגנה של המשחק שסופקו ע"י Denuvo, EAC ו-VMProtect. לפני הפריצה של Far Cry 5, נפרץ גם המשחק Assassin's Creed Origins, גם הוא של יוביסופט, וגם הוא כלל יותר משכבת הגנה אחת, אבל כאמור זה לא מנע מהאקרים לפרוץ אותו. רק לשם השוואה, את Origins לקח כשלושה חודשים לפרוץ, הרבה יותר זמן מ-Far Cry 5 שאותו לקח 19 ימים לפרוץ.

קבוצת הפריצה שמכה שוב הינה קבוצת CPY, קבוצה שאחראית על רוב הפריצות שקשורות במערכת ההגנה Denuvo. הקבוצה פרסמה את ההצלחה שלה ב-subReddit מיוחד בפורום Reddit שמתעסק בפריצות משחקים. ישנם מקרים שבהם עדכונים שמופצים על ידי המפתחת סוגרים מספר פירצות ובכך מונעים מאנשים שאין בבעלותם את המשחק לשחק, מה שאומר שאותם משתמשים שכבר הורידו את הגרסא הפרוצה יאלצו להסתפק בגרסא לא מעודכנת שמותאמת לפירצה.

מדובר בהחלט בחדשות מאכזבות מאוד עבור יוביסופט, אבל למזלם Far Cry 5 מתיר רושם חיובי וזה מתבטא כמובן גם במכירות נאות, שלפי הערכות, המשחק מכר כ-5 מיליון עותקים במהלך השבוע הראשון, שזה שיא של הסדרה, במיוחד ב-Steam.

View post on imgur.com

פורסם לראשונה באתר Vgames