גוגל (Google) השיקה אפליקציה בשם Family Link אשר מאפשרת להורים לפקח טוב יותר על המידע שאליו נחשפים ילדים באמצעות טלפונים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד, ולהגביל את השימוש שלהם באפליקציות ובתכנים שאינם הולמים וכן לשעות שהם מתירים להם.

לאחר שמורידים את האפליקציה למכשיר ההורים, אפשר לפתוח דרכה חשבון גוגל (Google Account) חדש לטובת כל ילד וילד, שלפי גוגל ניתן לעשות זאת עבור ילדים בגיל 13 ומעלה בלבד. לאחר מכן יש להתחבר לחשבון החדש במכשיר הסלולרי של הילד, שצריך להריץ אנדרואיד 7 נוגט אנדרואיד 6 מרשמלו בחלק מהמכשירים התומכים. ברגע שהילד מתחבר לחשבון שלו לראשונה במכשיר, כל הפעילות שלו מאותו רגע והלאה מתועדת ונרשמת כדי שההורים יוכלו לפקח עליה בקלות.

Screenshot: Set a bedtime

מהאפליקציה שבמכשיר של ההורים, יכולים ההורים להגביל את השימוש היומי של הילד במכשיר, לנעול את המכשיר מרחוק בשעה מסוימת, ולמחוק אפליקציות שאינן ראויות לשימוש. כל אפליקציה שהילד רוצה להתקין על המכשיר כרוכה באישור ההורים. יחד עם זאת, גוגל טוענת שאין באפשרותה להמליץ להורה מהי אפליקציה הולמת ומה לא, ומשאירה זאת לשיקול דעתם הבלעדי. בנוסף יכולים ההורים לשנות את ההגדרות של אפליקציות כמו Google Search או דפדפן הכרום במכשיר של הילד, ולהעמיד מסננים שמסננים תכנים לא הולמים בזמן חיפוש בגוגל.

Family Link טרם זמינה עדיין לכלל משתמשי אנדרואיד, וגוגל מציעה כעת למשתמשים ראשוניים הזדמנות לבחון ולנסות אותה לפני ההשקה הרשמית, ולספק משוב.