ההצלחה של AMD עם סדרות המעבדים החדשות הובילה לביקוש גדול מאוד של מעבדי רייזן (Ryzen) אשר נמכרים בהמוניהם באתרי המכירות. עם זאת מספר רוכשים גילו לאחרונה כי המעבד שרכשו הוא מזויף.

לפי הדיווח שעלה ב-Tom's Hardware ו-Raddit, רוכשים שקנו מעבדי Ryzen 7 גילו להפתעתם כי המעבד בפנים הוא בכלל של אינטל (Intel) ממשפחת ה-Celeron עם תושבת שונה לגמרי. לשם השוואה, מחיר מעבד Ryzen 7 1800X הוא 499 דולר, זאת לעומת מעבדי ה-Celeron שנמכרים תמורת כ-50 דולר בלבד.

ההונאה כך מתברר, מתוחכמת למדי: המוכר מפרסם את המכירה באיביי (eBay) או באמזון (Amazon) כאשר הוא מצלם את הקופסה המקורית בה נראה המעבד והמאוורר. עם זאת בפועל, המוכר שרכש מבעוד מועד את המעבד המוצע למכירה, מחליף אותו במעבד משומש שעליו הדפיס את הלוגו של Ryzen, וכן מצרף מאוורר עליו הדביק מדבקה תואמת.

מזהים את ההבדלים? מעבד אינטל עם הדפס של AMD

בגלל שמדובר באריזה מקורית, המעבדים המזויפים מצאו את דרכם גם למחסנים של קמעונאים גדולים אשר מוכרים את המוצר הלאה ללקוחות הסופיים, זאת מבלי בכלל להיות מודעים לבעיה.

בינתיים התופעה נרשמה במספר אתרים בארצות הברית, ומדובר ככל הנראה במספר קטן יחסית של לקוחות שנפגעו. ההמלצה לרוכשים היא לרכוש ממוכרים מוכרים בלבד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.