אחרי חודשים של ציפיה, שוחררה בתחילת החודש אפליקציית שיתוף התמונות הנפוצה באייפון, אינטגרם,  גם לאנדרואיד. אך אם עדיין לא הורדתם ואתם מעוניינים להוריד את האפליקציה למכשירכם כדאי שתזהרו – חברת אבטחת המידע Sophos פרסמה אזהרה בנוגע לאפליקציות אינסטגרם מזויפות למכשירי האנדרואיד המסתובבות בין היתר ברשת האינטרנט ומכילות תכונות זדוניות, שיותקנו למכשיר שלכם ברגע שתתקינו את התוכנה.

האפליקציות המזויפות יכולות להראות בדיוק כמו אפליקציית האינסטגרם הרשמית אך כאשר תפעילו את האפליקציה, היא תפעל ברקע ותשלח הודעות סמס בעלות חיוב יקר (בדומה לסמס תרומה של 10 ש"ח או יותר) ובכך הכספים יועברו למפתחיה. ב-Sophos  אומרים כי המפתחים ניסו לשטות בתוכנות אנטי וירוס ושתלו בין קבצי האפליקציה גם תמונות "תמימות" ואלמנטים אשר יגרמו לסריקת הווירוסים לא לגלות את התוכן הזדוני שבאפליקציה.

זו לא הפעם הראשונה בה אנחנו שומעים על אפליקציות מזויפות המסתובבות ברשת וכי רק לפני שבוע דיווחנו על גרסאות מזויפות המכילות וירוסים של המשחק המצליח "Angry Birds Space" וגם גרסה זדונית של המשחק "Temple Run" שגם הוא זכה לגרסת אנדרואיד לא מכבר. לכן כמו תמיד נמליץ לכם להוריד אפליקציות רק ממקורות מוכרים כגון חנות ה-Google Play , נמליץ גם תמיד להסתכל על ההרשאות שהאפליקציה מבקשת בעת הורדתה, אל תהססו גם לבדוק תגובות של אנשים שהרידו את האפליקציה בכדי לנסות לקבוע עת תקינותה. בהצלחה.

קרא עוד:  גם זה הגיע: גוגל החלה להציג פרסומות בתזרים העדכונים של אפליקציית החיפוש