נדמה כי מערכת ההפעלה היחידה שלכאורה חסינה מפגיעות ופריצות למיניהן ושכמעט ולא ספגה התקפות בשנים האחרונות היא מערכת ההפעלה הניידת מבית מיקרוסופט (Microsoft). עתה, נכנסת גם Windows Mobile לסטטיסטיקה המאיימת כשבחנות התגלתה אפליקציה שמאיימת לגנוב את סיסמאותיו של המשתמש.

ממש במקרה, מפתח עצמאי מצא כי אפליקציה זהה לשלו, שנושאת את השם weetium Beta מנסה לגנוב את פרטיו של המשתמש. המפתח צייץ והזהיר את המשתמשים בפני התקנתה ולדבריו, מפתח האפליקציה הזדונית כבר הספיק לשחרר כ-30 אפליקציות כאלו לחנות בעלות שם אחר כשכל מטרתן הוא לגנוב את פרטי המשתמש. למרות שהמפתח אינו פירט את כל 30 האפליקציות, ניתן להניח כי ניתן יהיה לזהותן על-ידי שם האפליקציה המקורית בצירוף המילים (Beta (free.

הכל בשליטה (?)

למרות האיום שבדבר, מפתח האפליקציות כבר דיווח למיקרוספט עצמה אודות האפליקציות הזדוניות – כשזו מיהרה להגיב כי הן יוסרו בהקדם האפשרי – ייתכן וכבר בימים/שעות הקרובות. עם זאת, עצם חדירתן של האפליקציות הזדוניות מעורר תהיות לגבי אופי עבודתה של מיקרוסופט, קל וחומר כשבעבר התגלו מקרים דומים למקרה הנוכחי.

מערכת ההפעלה הניידת של מיקרוסופט, Windows 10 Mobile, אמורה להוות שינוי מהותי בכל הקשור לסנכרון ביו המכשירים השונים. כפי שהציגה החברה, בחזון מערכת ההפעלה החדשה רוב האפליקציות תוכננו כך שירוצו גם על המחשבים אישיים וגם על המכשירים הניידים. ניתן להניח כי מיקרוסופט תתאמץ להבא שמקרה כזה לא יחזור על עצמו, במיוחד כשכעת קיים סנכרון מלא בין כל המכשירים.

קרא עוד:  מיקרוסופט: חשבונות Xbox Live שלא בשימוש עלולים להיסגר