השבוע במדור האפליקציות: איך לחסוך כסף בטיסות לחו"ל אחרי שהזמנתם, לשמור על הפרטיות בשיחה נכנסת, להתמכר למשחק חדש ולנהל את העתקות באייפון בקלות.

FairFly
כולנו מכירים את תחושת ההחמצה הזו כשקנינו מוצר מסויים, ולאחר מספר ימים אנו מגלים את אותו מוצר במחיר זול יותר ממה שקנינו. הדבר בולט במיוחד כאשר מדובר על דילים וטיסות לחו"ל.

אפליקציית FairFly שפותחה על-ידי יוצא ווייז, שמה לה למטרה לנסות ולהוזיל משמעותית את הטיסות, ודואגת תמיד להשאיר אתכם עם אצבע על הדופק – גם לאחר שהזמנתם את הכרטיס. בשלב הראשוני, תבקש האפליקציה מהמשתמש להזין את מספר אישור הטיסה וזאת על מנת לאתר ולסרוק עבורו מחירים זולים יותר עבורה. המפגש הבא עם האפליקציה יהיה כאשר היא תתריע בפני המשתמש על טיסות זולות יותר שנמצאו עבורו מהמחיר הראשוני אותו שילם בסוכנות הנסיעות על-ידי חישוב דמי הביטול והפרש המחיר הקיים בין שתי הטיסות. במידה והמחיר הכולל נמוך משמעותית ממחיר הטיסה אותו רכש המשתמש בפעם הראשונה, תמליץ לו לבטל את הטיסה ולהזמין דרכה. אז, שלא יעבדו עליכם.

להורדה: אנדרואיד | iOS

http://www.youtube.com/watch?v=48yPD14mD2c

זהירות ממכר: Best Fiends
אם אתם מחובבי Candy Crush ודומיהם, הנה משחק נוסף להתמכר אליו: Best Fiends. כאן אנחנו מגלמים יצורים קטנים ומשעשעים, או ליתר דיוק, חרקים שבעזרתם אנו צריכים לחסל את ה-Slugs, סוג של חרקים גדולים ומאיימים. המשחק בנוי ממשימות שונות, ובכל משימה אנו צריכים למצוא רצף של צורות המיצגות כל אחד מהחרקים שלנו, שאותם גם נוכל לטפח ולהגדיל את כוחם מול הרשעים. בהמשך מתגלה כי המשחק מאתגר יותר ויותר, והמשימות הופכות למורכבות יותר ודורשות מעט להפעיל גם את מוחנו הקודר. רק נזהיר מראש – המשחק ממכר מאוד.

קרא עוד:  שוכחים משימות? חמש אפליקציות שיעשו לכם סדר

להורדה: אנדרואיד | iOS

שלום לפרטיות: NoShow
תארו לכם את המקרה הבא: אתם באמצע ישיבה או פגישת והטלפון שלכם מצלצל. בשנייה אחת מופנים כל המבטים אל מסך הנעילה שלכם לראות מי מתקשר. לא נעים, נכון? הרי טבעו של האדם הוא להיות חטטן.

אפליקציית NO SHOW אומנם רק בשלבי הקמה וגיוס כספים, אך מסתמנת כדבר הגדול הבא, בעיקר עבור מי שמחפש את הפרטיות. בעת קבלת שיחה, יוחשך המסך כמעט לחלוטין, ורק יופיע כיתוב המורה על שיחה נכנסת ללא זהות המתקשר כך שלא ניתן יהיה לזהותו. הקסם יחל לפעול בעת נגיעה והסטת העיגול במסך הנעילה כלפי מעלה על-ידי המשתמש – רק אז ייחשף שם המתקשר ותמונותו, אם וקיימת כזאת. אז אומנם עדיין זו לא פרטיות מוחלטת, אבל נסו להיות בלי זה ליד בת הזוג כשהאקסית מתקשרת.

הפיתוח הישראלי כבר קיים בגרסת בטא לאנדרואיד, אך כעת הוא עלה בקמפיין לגיוס המונים באתר Kickstarter על מנת להמשיך בפיתוח. בחברה מעוניינים להוסיף יכולות חדשות כמו אפשרות שרק בעל המכשיר עצמו יוכל לראות את זהות המתקשר באמצעות טביעת אצבע וזיהוי פנים.

להורדה: אנדרואיד

Clips
clipers scissors copy pastהטלפון שאנחנו סוחבים איתנו בכיס כבר מזמן לא משמש אותנו רק לשיחות והודעות, אלא כמחשב לכל דבר ועניין. ואיזו פונקציה מבצעים לא מעט במחשב? העתק/הדבק.

אפליקציית Clips היא לוח העתקות מתוחכם במיוחד (Clipboard), שתדע לנהל עבורנו את פונקציית ההעתק/הדבק. לרוב, משתמשי האייפון יכולים לבצע את תהליך ההעתקה פעם אחת בלבד, אך בעזרת האפליקציה יוכלו לבצע זאת מספר רב של פעמים בהליך פשוט למדי. ברגע סימון הכתב/תמונה ולחיצה על בועת ה"העתק", תעביר האפליקציה את התוכן המועתק ישירות כווידג'ט אל מרכז העדכונים הקיים באייפון לשם גישה מהירה. אומנם הוידג'ט עצמו יכול להציג עד חמש העתקות בלבד, אך באפליקציה עצמה אין הגבלה על מספר העתקות. כבונוס, זוכים משתמשי האייפון גם במקלדת שמגיעה יחד עם האפליקציה, דרכה החיים נעשים פשוטים יותר. איך אומרים? שלוש פעולות במוצר אחד.

קרא עוד:  פייסבוק מודה: עובדים האזינו להקלטות המשתמשים במסנג׳ר

להורדה: iOS

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.