פייסבוק (Facebook), נכנסת גם כן לתחום העוזרות הווירטואליות. החברה חשפה שירות חדש בשם M, עוזרת ווירטואלית שהינה חלק בלתי נפרד מה-Messenger של פייסבוק.

לפי הפרסום שעלה בדף הפייסבוק של דוד מרכוס (David Marcus) מפייסבוק, M תבצע מטלות ותמצא מידע לפי בקשת המשתמש. לדברי מרכוס, בשונה מעוזרות וירטואליות אחרות, M יכולה ממש מטלות לכדי השלמה, וזה כולל לרכוש מוצרים, לשריין מקום במסעדה, להזמין כרטיס בטיסה, לקבוע פגישה, ועוד.

האינטראקציה עם M לא תהיה בדיבור אלא בכתב. כדי להפעיל אותה צריך המשתמש ללחוץ על כפתור חדש שיופיע בפס הכלים של ה-Messenger. לאחר מכן שולחים את ההודעה שרוצים ש-M תבצע, בחלון שיחה שנראה כאילו מדברים בצ'אט רגיל עם חבר באפליקציית Messenger. להבדיל מעוזרות וירטואליות, ל-M אין הגדרת 'מין', היא כרגע לפחות לא 'גבר' ולא 'אשה', אבל היא יודעת לנהל שיחות שיכוונו את המשתמש להשגת המטרה שלו, תוך שהיא מתבססת על מידע ועל צור שיחות שמנהלים בדרך כלל אנשי תמיכה ומכירות.

נכון לימים אלו, M נמצאת בתקופת הרצה ובבדיקות, אך ייתכן בהחלט שנתחיל לראות את השירות מגיע למשתמשים בימים הקרובים, ככל הנראה, כמו רוב שירותי החברה, תחילה בארצות הברית.