הועידה השנתית של פייסבוק למפתחים ועסקים, F8, נפתחה אמש בסאן חוזה שבקליפורניה עם מספר בשורות וחידושים, ביניהם שיפורים ועדכונים לתוכנת המסנג'ר (Facebook Messenger). המרכזי שבהם הוא שילוב של שירותי המוזיקה ספוטיפיי (Spotify) ואפל מיוזיק (Apple Music) באמצעות כלי חדש שנקרא Chat Extensions.

פייסבוק תאפשר הפעלה של שירותים ואפליקציות היישר מתוך תוכנת המסנג'ר עצמה, במקום לפתוח אותם כאפליקציה נפרדת. הראשונים שישולבו הם כאמור שירותי המוזיקה הפופולריים, אשר יוכלו לפעול באמצעות כפתור ייעודי בתוך מסנג'ר. בנוסף, יהיה ניתן לגשת לשירותים הללו כבר מתוך מסנג'ר ולהשמיע שירים ללא צורך לפתוח את האפליקציה.

פייסבוק הכריזה גם על שורה של תוספות חדשות המיועדות למשתמשים עסקיים וחברות מסחריות שמשתמשות במסנג'ר ככלי קידום, במסגרת פלטפורמה חדשה שנקראית Messenger Platform 2.0. בין החידושים: Tab Discover המאפשר לאנשים למצוא באופן אינטואיטיבי את הצ'אט בוט שאותו הם מחפשים מתוך מסך הבית של המסנג'ר; תוספות לצ'אט המאפשרות למספר אנשים לשוחח עם אותו עסק בו-זמנית – אנשים יכולים להוסיף כעת בוט ישירות לקבוצה ולחלוק בשיחה ובהתנסות; M – סייע הבינה המלאכותית של מסנג'ר שמציע כעת את האפשרות להזמין אוכל דרך delivery.com. למשל, אם דנים עם חברים מה לאכול לארוחת ערב, M יציע לעזור עם ההזמנה ולהשלים את התהליך כולו במסנג'ר לרבות ההזמנה הקבוצתית ותשלום; Smart Replies – תגובות חכמות המסייעות להגיב לשאלות הנפוצות ביותר שמקבלים עסקים קטנים, כגון שעות פעילות, כיצד להגיע ופרטים ליצירת קשר.

קרא עוד:  סמסונג וגוגל בשיתוף פעולה: Duo תשולב בחייגן במכשירי Galaxy S20

פייסבוק אף הכריזה כי היא שמה דגש רב על משחקים בתוכנת המסנג'ר, ומתכננת שילוב עשיר של משחקים נוספים בזמן אמת ולפי תורות, הכל תחת טאב חדש בשם games.