זה לקח כמעט שנה שלמה, אבל ההבטחה של מנכ"ל פייסבוק (Facebook), מארק צוקרברג, קויימה כמעט במלואה: בתחילת שנת 2016 הצהיר צוקרברג על כוונותיו לבנות עוזרת אישית וירטואלי חכמם בנוסח ג'ארוויס מהקומיקס וסרטי "איירון מן". כעת, ימים ספורים לפני סוף השנה, משוויץ צוקרברג במה שהספיק לבנות עד כה.

מדובר כאמור בתוכנה וירטואלית נוסח סירי, אלקסה או קורטנה, אבל בכזו שמצויידת ביותר אלמנטים של אינטליגנציה מלאכותית עד כדי כך שהתוכנה מסוגלת לנבא את צרכי המשתמש ולהתאים את עצמה למה שהוא חושב, רוצה ומרגיש. הפעולות הבסיסיות של להקריא את הפגישות ביומן או להדליק ולכבות את אור נמצאות גם כאן, אבל "ג'ארוויס" (או "ג'פרי", לפי הוריו של צוקרברג), מסוגלת לזהות ולמשל מתי צוקרברג מתעורר ולבדר את הילדה שלו תוך כדי שהוא קם, או למשל לזהות מראש מה מחשיב צוקרברג כמוזיקה "טובה" ולהשמיע לו אותה ברגעים מסוימים לאורך היום.

העוזרת ג'ארוויס נעזרת בטכנולוגיות קיימות כמו למשל שקעים חכמים או מצלמות מעקב, אבל מסוגלת להשתמש בהם בצורה חכמה, כמו למשל להסתייע באלגוריתם לזיהוי פנים כדי לפתוח את הדלת ולהכניס אורחים רצויים הביתה, או במקרים של אורחים לא רצויים להעמיד פנים כאילו אין אף אחד בבית. צוקרברג, אגב, השתמש בקולו של השחקן מורגן פרימן כדי ליצור קול מרגיע ומוכר ש"נשמע כמו אלוהים".

צוקרברג עצמו מודה שרק גירד את השטח בכל הנוגע למה שג'ארוויס מסוגל לעשות, ולכן חשף בפרופיל שלו את סרטון ההדגמה כדי לבקש מהגולשים רעיונות לאן לקחת את הפרויקט ואיך ניתן להתקדם. מדובר כמובן רק במעין הוכחת יכולת, אולם לא ברור בפועל כמה התקדם הפרויקט בפועל והאם יבשיל למוצר של ממש.

קרא עוד:  סקירה: מצלמת אבטחה חכמה של שאומי שיכולה לפעול בכל מקום - וללא חיבור לחשמל

 

https://www.youtube.com/watch?v=SHNyfG0YPqA