פייסבוק (Facebook) בוחנת מזה תקופה כפתורים חדשים שיספקו דרך חדשה להגיב לסטטוס זאת מלבד כפתור הלייק (Like), שכן כיום חסרה אפשרות להביע הזהות עם סטטוס שאינו משמח במיוחד והשימוש במקרים כאלה בכפתור הלייק אינו הולם. עוד בחודש אוקטובר החברה חשפה כי היא החלה בפיילוט מסקרן במיוחד והיום בכיר החברה כריס קוקס (Chris Cox) מאשר כי לאחר ניסוי מוצלח ביפן, התוספת החדשה תגיע לכולם כבר בשבועות הקרובים.

מדובר כזכור בשישה אמותקונים (ריגשונים) חביבים שאמורים לכסות את כל עולם הרגשות שלנו ויאפשרו לנו להביע את ההזדהות הנכונה בהתאם לססטוס הנכתב. כך נוכל, מלבד כפתור הלייק, לבחור אם הסטטוס מצחיק אותנו, מפתיע, מכעיס ועוד באמצעות 6 רגשות שונים: כעס, עצב, פליאה, צחוק, התמוגגות, אהבה וגם האייקון המוכר של הלייק המסורתי.

בחברה מסבירים כי הבחירה באמותקונים הללו היא לאחר מחקר ארוך והתייעצות עם מומחים על מנת שיכסו את רוב אפשרויות ההזדהות השונות, אולם האייקון yay המביע שמחה שאותו ראינו בתחילה, אינו ייכלל בהשקה הסופית שכן לדבריה, הוא לא מובן באותה המידה בכל העולם.

כדי להשתמש באמותקונים החדשים, כל שנצטרך לעשות הוא ללחוץ על כפתור הלייק למשך שנייה ואז תיפתח מגירה קטנה עם ומשם נוכל לבחור את האייקון הרצוי. אז צפו בקרוב לעדכון באפליקציה ובאתר השולחני.

I'm in Tokyo today to announce the rollout of Reactions in Japan, our sixth country, along with six new Japanese publishing partners for Instant Articles. We're excited to see how these features get used in Japan, a culture we all learn from in how to communicate visually.

Posted by Chris Cox on Wednesday, January 13, 2016

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.