אם אתם מאלו שגולשים ברשת החברתית פייסבוק (Facebook), אתם בטח מכירים היטב את המצב בו אתם נתקלים בפוסט שנושא בשורה רעה, או לחלופין גורם לכם להרגיש שאתם מאוד לא מסכימים איתו. במקרים כאלה לחיצה על כפתור ה-Like נדמית כפעולה שאין לה מקום. יכול להיות שבקרוב כבר תהיה לכם באמת אפשרות אחרת. אמש (יום ג') ציין מרק צוקרברג, כי החברה נמצאת בשלבים מתקדמים של בדיקת השימוש בכפתור Dislike. עם זאת, צוקרברג לא ציין מתי צפוי הכפתור החדש להיות זמין לכלל המשתמשים.

את הדברים אמר מייסד פייסבוק באירוע שאלות ותשובות שנערך עם גולשים ושודר ממטה החברה שבקליפורניה. הוא ציין כי שאלה זו נשאלת על ידי גולשים כבר זמן רב ואף בעבר הוא ציין כי הם שוקלים אם וכיצד לעשות זאת. צוקרברג הסביר אמש מדוע נמנעה החברה להוסיף את הכפתור הנחוץ עד כה. "אתם לא רוצים להגיע למצב שבו אתם משתפים רגע שחשוב לכם ושמישהו ידרג את הרגע הזה בדירוג נמוך", הוא אמר, תוך שהוא רומז כי בפייסבוק מעוניינים בפתרון שונה מזה שנמצא בשימוש במערכת הפורומים הפופולארית רדיט (Reddit).

בדבריו התייחס צוקרברג למשבר הפליטים מסוריה ולמוות של אדם קרוב. בכל אלה יתאים השימוש בכפתור ה-Dislike שעליו עובדת החברה – כפתור שתפקידו להביע הזדהות ופחות לבקר באופן שלילי את התכנים שמעלים הגולשים.

הוא גם הפתיע כשאמר שהדבר בכלל לא פשוט, וכי דרושות עוד בדיקות נוספות עד שישוחרר הכפתור לשימוש המוני.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.