האם בקרוב נוכל לשלוח אחד לשני מחשבות באמצעות גלי המוח בלבד? מנכ"ל פייסבוק (Facebook), מארק צוקרברג, בהחלט מאמין בכך. האתר Business Insider מדווח כי הרשת החברתית הפופולרית מגייסת כמה וכמה אנשים לפרויקט סופר סודי בשם "Building 8", אשר לפי התיאור משלב דימות מוחי (neuroimaging) עם מידע אלקטרופיזיולוגי כדי ליצור את ה"מצע התקשורתי של העתיד".

מודעה אחרת מחפשת בוגרי רפואה בעלי תואר Ph.D במדעי המוח, שיסייעו בגיבוש הפרויקט "מההתחלה ועד המוצר" במשך שנתיים שלמות. מודעה שלישית מחפשת מהנדס שיכול "לפתח אלגוריתמים המבוססים על אותות אודיו" לצורך "תקשורת ומצע המחשוב של העתיד".

כאשר מחברים את כל המודעות הללו לציטוט של צוקרברג מלפני כשנתיים, התמונה מתבהרת: מנכ"ל פייסבוק אמר אז כי "יום אחד, אני מאמין שנוכל לשלוח אחד לשני מחשבות שלמות ועשירות באמצעות הטכנולוגיה. נוכל פשוט לחשוב על משהו והחברים שלנו יוכלו לחוות את זה באופן מלא ומיידי אם נרצה בכך".

פרויקט Building 8 של החברה נחשב אפוף במסתורין, זאת למרות שפייסבוק הכירה בקיומו באופן רשמי אבל טענה באופן מעומעם כי מטרתו "לקדם את המשימה של לחבר את כל העולם". בחודש אפריל האחרון "גנבה" פייסבוק את אחת המפתחות הבכירות בגוגל, רג'ינה דוגן, וטענה כי היא נשכרה כדי לבנות "טכנולוגיות שמשלבות בין העולמות הפיזיים והדיגיטליים". כך או כך, עושה רושם שבעוד כשנתיים נגלה מה מטרתו האמיתי של הפרויקט. או שמא פשוט נקבל אותו ישירות למוח.

קרא עוד:  האינטרנט עומד להיגמר? טווח הכתובות של IPv4 אזל