פייסבוק (Facebook) בשיתוף עם חברת התקשורת הצרפתית Eutelsat Communications עתידה לספק אינטרנט בפס רחב למדינות אפריקה שנמצאות מדרום לסהרה על ידי שימוש בלוויין. לסיפור הזה יש גם זווית ישראלית: אספקת האינטרנט למדינות תבוצע באמצעות חוזה רב שנתי עם חברת Spacecom שתספק לצורך העניין את כל רוחב הפס של הלוויין העתידי 'עמוס 6'. לפי ההסכם קיבולת התקשורת הכללית תחולק באופן שווה בין שתי החברות.

הפרויקט אמור לצאת לדרך במחצית השנייה של 2016. הלוויין אמור לספק כיסוי לרוב המדינות שבמערב, מזרח ודרום אפריקה באמצעות חיבור ישיר לאינטרנט באמצעות ציוד מוכן שהיה זמין לרכישה במחירים זמינים שאמורים להתאים להרבה משמעותית של חדירת האינטרנט בפס רחב למדינות שעדיין לא זכו לכך.

מדובר בחלק מהמהלך אותו התחילה פייסבוק לפני כשנתיים כשהקימה את Internet.org במאמץ לקדם את החיבור לאינטרנט באזורים בעולם בהם יש בעיות פיזיות שמונעות ממשתמשים לקבל תקשורת ראויה, בעיקר בגלל חוסר בחשמל, אבל גם בגלל בעיה של היכולת לסלול ולהציע תשתיות תקשורות ראויות.

"המשימה של פייסבוק היא לחבר את העולם ואנחנו מאמינים שללוויינים יהיה חלק חשוב בשבירת המחסומים שקיימים בחיבור האנשים באפריקה. אנחנו מצפים לשיתוף הפעולה עם Eutelast בפרויקט הזה וחוקרים דרכים חדשות להשתמש בלוויינים כדי לחבר אנשים לאינטרנט גם במקומות הכי מרוחקים בעולם, וביעילות רבה יותר", אמר כריס דניאל, נשיא Internet.org.