הרשת החברתית פייסבוק (Facebook) פרסמה אתמול הודעה לפיה היא מגבירה את מאמציה לאיתור פרופילים מזוייפים ברשת, כלומר, פרופילים פיקטיביים שאין מאחוריהם אנשים אמיתיים, זאת מתוך מטרה לצמצם את ההפצה של חדשות מזויפות. "בעוד שאנשים אמיתיים מציגים את עצמם בחיים האמיתיים באופן אחראי, פרופילים מזוייפים מטרתם בעיקר לייצר ולהפיץ ספאם", נכתב בהודעה.

החברה טוענת כי היא נוקטת במספר שינויים שיאפשרו לה לזהות חשבונות כאלו באופן יותר אמין: "ביצענו שיפורים למערכות שלנו אשר מסוגלות לזהות חשבונות כאלה על ידי דפוס הפעילות שלהם, מבלי לנתח את התוכן עצמו", אמרה החברה. הכוונה היא לחשבונות אשר מפרסמות את אותו הסטטוס שוב ושוב, או שיש להם עליות חדות ופתאומיות בפעילות למשך זמן קצר.

לפי החברה, יותר מ-30 אלף חשבונות לא מאומתים בצרפת כבר נמחקו במסגרת השינויים החדשים, והמספר הזה רק יעלה ככל שהאלגוריתמים ימשיכו להיות מיושמים בשאר רחבי העולם. "מצאנו שהרבה מהחדשות המזויפות שמופצות בפייסבוק ממומנות על ידי גופים אינטרסנטים בעלי מוטיבציה להטעות את הציבור, וכחלק ממאמצנו לקדם חברה מיודעת אנחנו מתמקדים בלהקשות על לאנשים לא מהימנים לנצל את הפלטפורמה של פייסבוק ולהרוויח על גבם של אחרים", נכתב.

פייסבוק אף מודה כי קיים סיכוי שכמה פרופילים אמיתיים ינופו בטעות על ידי הבוטים שלה, ולכן מסיימת את ההודעה בהבטחה שכל הפעולות שיינקטו על ידה ייעשו באופן הולם ומחושב.

התמנוה באדיבות Shutterstock