הנה זה קורה שוב: עדכון חדש לאפליקציית הפייסבוק (Facebook) מחזיר שוב את התכונה של ניגון סרטוני וידאו עם קול באופן אוטומטי בפיד החדשות. בחברה טוענים שבעקבות בדיקות וניסויים בקרב משתמשים ברשת החברתית, הרוב המוחלט דווקא העדיף ניגון סרטונים אוטומטי, ולכן החליטה להחזיר את האפשרות לכל המשתמשים כולם.

כך כעת, כאשר נגלול את פיד החדשות ונעבור בין הסטטוסים השונים אשר חלקם מכילים סרטונים, הם מיד יתחילו להתנגן, מה שיכול להפריע מאוד לנו ולסובבים אותנו ואפילו להביך אם מדובר בסרטון רועש במיוחד. החברה מבהירה כי מכשירים שמוגדרים על מצב שקט לא ישמיעו סאונד בכל מקרה.

יחד עם זאת, יש דרך לכבות את האפשרות ולהשתיק את הסרטונים באופן אוטומטי, כפי שהיה עד כה. משתמשי אנדרואיד יכולים לגשת לכפתור התפריט (שלושה קווים אופקיים בקצה השמאלי או הימני), לגשת ל-App Settings ולכבות את המתג של Videos in News Feed Start with Sound.

משתמשי iOS לעומת זאת צריכים להקיש על לחצן הפסים, לגלול להגדרות – Account Settings ואז ל-Sounds ושם לכבות את המתג Videos in News Feed Start with Sound.

בנוסף הכריזה פייסבוק על שינוי נוסף בסרטוני הווידאו בפיד – מעתה, כאשר לוחצים את הסרטונים שמתנגנים אוטומטית ומגדילים אותם להצגה במסך מלא, הם ילוו באפקט של כניסה ויציאה, כך שהסאונד שבהם יוגבר הדרגתית בהתחלה או יוחלש בהדרגה בסופם. מעבר לכך, ניתן להקטין את הסרטון לחלון צף שישולב בתחתית המסך ויתנגן במקביל להמשך שימוש באפליקציה, בדומה למה לקיים באפליקציית יוטיוב (YouTube).

קרא עוד:  אמזון עומדת להשיק שירות מוזיקה חינמי

שלל העדכונים הללו צפויים להיות מופצים היום עבור כל המשתמשים.

New Ways to Watch Facebook Video

פורסם על ידי ‏‎Facebook‎‏ ב- יום שני, 13 בפברואר 2017