ב-2013 כשאילנה ברודו, עם רזומה של עיתונאית ובלוגרית טכנולוגית, פתחה את עמוד הפייסבוק (Facebook) 'גברים בפייסבוק' היא לא התכוונה להילחם בתופעת חמורות כמו הטרדה מינית ופדופיליה והיא קיוותה לשעשע את הגולשים עם צילומי מסך המתעדים שורות התחלה גרועות, עלובות, הזויות או סתם עילגות של גברים באמצעים החברתיים השונים. אך תוך מספר חודשים החלו לגיע למפעילות הדף צילומי מסך בעלי אופי משעשע הרבה פחות: הטרדות מיניות, בריונות ופדופיליה.

ברודו לא יכלה הישאר אדישה נוכח התיעודים הללו והדף שם לעצמו למטרה להילחם, לחשוף ולהביא לתודעה כי התופעות הללו לא מוגבלות רק לשוליים של רשת האינטרנט וכי מקרים של הטרדות מיניות ופדופיליה מתרחשים גם על-גבי הפייסבוק, הרשת החברתית שהפכה לרחוב הראשי של האינטרנט.

הדף זכה לפופלאריות רבה ולו כמעט 8,500 עוקבים וזאת מבלי להשקיע בקידום או פרסום. בעקבות הפופלאריות הדף 'זוכה' גם לעשרות דיווחים כוזבים ולא פעם הוסרו ממנו פרסומים בטענה שהתכנים המופיעים בהם מפרים את תנאי השימוש ברשת החברתית, על פי ברודו הדיווחים הכוזבים מגיעים ממטרידנים ופדופילים שלא מעוניינים שהדף יחשוף אותם. אמש המלחמה של המטרידנים בעמוד הגיעה לשיאה כשזה הוסר באופן שרירותי מפייסבוק.

ברודו החליטה לפנות לתקשורת בטענה כי מפעילי הרשת החברתית הגדולה בעולם לא עושים מספיק על מנת להילחם בתופעות הרשת הללו ומעדיפים להעלים עין מעניין ההטרדות. מספר שעות לאחר הפניה לתקשורת חזר העמוד לאוויר וברודו העלתה צילום מסך של הודעת הדוא"ל שהתקבלה לחשבון הטוויטר שלה, בהודעה נכתב "חבר צוות שלנו מחק בטעות דבר מה אשר פרסמת בפייסבוק. מדובר בטעות. אני מתנצלים על הטעות הזו והחזרנו את התוכן…"

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.