מארק צוקרברג, מנכ״ל פייסבוק (Facebook), הבטיח בתחילת החודש כי בקרוב יוכלו המשתמשים באתר לערער על הסרת פוסטים. עכשיו האפשרות הזו הופכת לרשמית. כפי שמפורט בבלוג החברה, ניתן לערער כנגד הסרת כל פוסט בגין תוכן המכיל עירום או פורנוגרפיה, דברי הסתה או אלימות גרפית.

משתמש שפוסט שהעלה לרשת החברתית הוסר יקבל מפייסבוק עדכון על כך הכולל גם קישור שמוביל לאפשרות להגשת ערעור על ההחלטה. הערעור יביא לבדיקה מחודשת שתבוצע בידי אדם נוסף מצוות פיקוח התוכן של פייסבוק הבדיקה תבוצע תוך 24 שעות. במידה ובבדיקה השנייה יימצא כי ההחלטה להסיר את הפוסט הייתה שגויה, הוא יוחזר לאוויר.

בפייסבוק לא מסתפקים במערכת הערעור החדשה, ומפרסמים לראשונה את הקווים המנחים הפנימיים לאכיפת כללי הקהילה. אלו החוקים שלפיהם צוות פיקוח התוכן, המונה כיום כ-7,500 איש, קובע האם פוסט שהוגשו לגביו תלונות אכן מפר את כללי הרשת.

"הקווים המנחים יעזרו לאנשים להבין איפה אנו מותחים את הקו בנוגע למקרים ומה הם ההבדלים הדקים שיכולים לקבוע. שנית, מתן מידע זה מקל על כולם, לרבות מומחים מתחומים שונים, לתת לנו משוב כדי שבמשך הזמן נשפר את הקווים המנחים ואת ההחלטות שאנו מקבלים״, כתבה מוניקה ביקרט, סגנית נשיא לניהול מדיניות גלובלית בפייסבוק.

צעד נוסף עליו הכריזה החברה הוא סדרה של אירועים ציבוריים שיערכו במהלך מאי במדינות רבות ברחבי העולם- ביניהן הודו, סינגפור, ארצות הברית, צרפת ובריטניה. במהלך אירועים אלו תבקש החברה באופן ישיר משוב ממשתמשי השירות במטרה לעצב את כללי השימוש באופן שיתאים במדויק עבור הקהילה הבינלאומית.