אחד החסרונות העיקריים של השימוש בפייסבוק הוא מנהגה של הרשת החברתית לשנות את עיצובים ותכונות דווקא אחרי שכבר התרגלנו אליהם. אחד המקרים הקלאסיים של התנהגות כזו הוא הטיימליין: פייסבוק השיקה אותו ב-2011, התעלמה מהתלונות עד אמצע 2012, אז סיימה להחליף את כל עמודי פרופילי המשתמשים בממשק השנוא ורק אז הסודתה פתאום שמדובר בממשק גרוע והתחילה בניסוי ממשק חלופי חדש.

ממשק הטיימליין החדש

עכשיו, אחרי שהתרגלנו כולנו לממשק האיום בו מוצגים הפוסטים של כל אחד מאיתנו, מחברינו ומהעמודים האהובים עלינו משני צידיו של קו שלא תמיד מסודר לפי הסדר הכרונולוגי שהוא מבטיח, נזכרה פייסבוק בהבטחתה ואתמול הודיעה כי הממשק שיחליף אותו מגיע בימים אלה למשתמשים ראשונים. הממשק החדש נפטר ממבנה העמוד החצוי לשני טורים שווים לטובת טור רחב וטור צר. הטור הרחב ירכז ברצף כרונולוגי את כל הפעילות של בעל העמוד, בזמן שהטור הצר יציג כרטיסיות אפליקציות שייבחרו ע"י בעל הפרופיל. כך, לדוגמא, יוכל כל משתמש למקם בטור הצד על העמוד שלו כרטיסייה המציגה את התמונות האחרונות שהעלה, השירים האחרונים שהקשיב להם בספוטיפיי, הסרטים האחרונים שצפה בהם, הספקים האחרונים שקרא, מסלולי הריצה האחרונים שלו ועוד.

וזה עוד לא הכל. יחד עם הטיימליין החדש מגיע גם עמוד "אודות" חדש לחלוטין, המחליף את ממשק הריבועים המרכזים פרטים שהקליד המשתמש ידנית בגרסאות מורחבות של כרטיסיות האפליקציות הזמינות גם בעמוד הפרופיל. המשתמש יכול להציג שם את העמודים האהובים עליו מתחומים שונים, זמרים שהוא אוהב, סרטים שהוא אוהב ועוד, ולאפשר לצופים להקליק על כל פרט ופרט על מנת להאזין לשיר, לרכוש את הסרט, להזמין את הספר וכן הלאה. אפשר גם להציב בעמוד הפרופיל ובעמוד האודות כרטיסיות שונות.

קרא עוד:  פייסבוק שוב משנה את תזרים החדשות בדגש על חברים קרובים
NewTimeline2
כרטיסיות תחומי עניין אינטראקטיביות בעמוד הפרטים האישיים

העיצוב החדש של העמודים הראשיים של כל משתמש דומה מאוד לזה של העמוד הראשי החדש, ומבוסס על ריבוע דמוי כרטיס או קלף לכל פריט כדוגמת סטטוס, תמונה או אפליקציה. זהו גם ממשק שאמור להקל על המשתמשים לעבור בין האתר לאפליקציות המובייל של פייסבוק, משום שכולם ייראו עתה דומים.

משתמשים ראשונים ברחבי העולם, כולל בישראל, כבר קיבלו את הממשק החדש, ופייסבוק מבטיחה שתוך כמה שבועות הוא יגיע לכולם. מי שרוצה לזרז את המעבר לממשק החדש יתאכזב לשמוע שהפעם פייסבוק לא מאפשרת לקבל הזמנה מוקדמת, כך שכל אחד מאיתנו יצטרך לחכות לתורו.