פייסבוק (Facebook) החלה לבחון אפשרות לשילוב כפתור חדש בשם "downvote" (הצבעה למטה, חוסר הסכמה) שיאפשר לגולשים לדווח ולהסתיר תגובות פוגעניות או לא נאותות, אשר כרגע מוצג לקבוצה קטנה של גולשים בארה"ב.

הכפתור מופיע כרגע רק בתגובות על סטטוס מסוים וסמוך לכפתור ה-Like. בלחיצה על כפתור downvote התגובה תוסתר למשתמש מיידית והוא יוכל לבחור את הסיבה לדיווח בין תגובה פוגענית (offensive), מטעה (misleading) או לא קשורה לנושא (off-topic).

"אנו בוחנים תכונה חדשה על קבוצה קטנה של אנשים בארה"ב המוצגת רק בתגובות לפוסטים של דפים ציבוריים", אמרה החברה בהצהרה לאתר TechCrunch. הכפתור החדש מצטרף לאפשרות להסתיר תגובות ולדווח הזמין לכלל המשתמשים, אולם הדרך אינה ידידותית למשתמש כמו כפתור מהיר הזמין ישירות בתגובה.

בעבר היו שמועות על רבות על כפתור "Dislike", אולם בסופו של דבר השיקה החברה ב-2016 את כפתורי ההבעות פנים השונות (reaction) המספקים למשתמשים דרך נוספת להביע את דעתם על הסטטוס מעבר לכפתור הלייק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.