התחברות עם סיסמה facebook login password

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי פייסבוק (Facebook) החליטה לסיים את שיתוף הפעולה שלה עם וואווי (Huawei), ולא תאפשר עוד ליצרנית הסינית לשווק מכשירים עליהם הותקנו אפליקציות החברה מראש. האפליקציות לא יוסרו ממכשירים שכבר נמכרו, ונכון לעכשיו יוכלו המשתמשים להתקין את אפליקציות פייסבוק באופן עצמאי, אולם שיתוף הפעולה המסחרי בין שתי החברות הגיע למעשה לסיומו.

החלטתה של פייסבוק קשורה ללא ספק בהוראת הממשל האמריקני לחברות בארה״ב לחדול באופן מוחלט מעסקאות מול וואווי, בשל היותה ״גורם עוין״ המסכן את הציבור. בעוד שחברות כדוגמת גוגל (Google), קוואלקום (Qualcomm) ואינטל (Intel) הודיעו זה מכבר על ניתוק היחסים, פייסבוק כאמור בחרה רק עתה להיענות לדרישת הממשל. גם טוויטר (Twitter) ובוקינג (Booking.com) מחזיקות בעסקאות דומות מול וואווי להתקנת האפליקציות שלהן מראש, אולם עד עתה לא הודיעו על ביטולן.

ברקע הדברים, נראה שבגוגל סבורים כי קיים עדיין סיכוי להפוך את החלטת הממשל, ואנשי החברה מנהלים דיאלוג מול הבית הלבן בניסיון לשכנע את קובעי המדיניות כי החלטתם דווקא תפגע בביטחון המדינה. לפי גוגל, אילו תאלץ וואווי לפתח מערכת הפעלה משלה, זו עשויה להיות פחות מאובטחת מהגרסה הרשמית של אנדרואיד, ועל כן תאפשר לגורמים זרים לפעול ביתר קלות בניסיון לפרוץ למכשירי טלפון חכם.