הרשת החברתית פייסבוק (Facebook) משדרגת בשירות חדש אשר מאפשר הזמנת משלוחי אוכל ממסעדות ובתי עסק ישירות בארה"ב – מבלי צורך לעבור לאתר המסעדה. קטגוריה חדשה תצטרף בקרוב לאפליקציית המובייל ולאתר השולחני בשם "Order Food", ובאמצעותה יוכל המשתמש להזמין משלוחי אוכל שיסופקו על ידי חברות המשלוחים Delivery.com או Slice.

המסעדות שיוצעו למשתמש מסתמכות על המיקום הגאוגרפי שלו, כאשר יפתח למשתמש דף עם כל המקומות הרלוונטיים לצד תמונות, טווח מחירים, דירוג הגולשים, סוג האוכל והאם ניתן להזמין או לבוא לקחת. משם ניתן להמשיך הלאה לדף התפריט, הזנת הכתובת, פרטי כרטיס האשראי ואישור ההזמנה – הכל דרך פייסבוק עצמה.

 

מבחינת המשתמש מדובר על נוחות, שכן הוא לא צריך לנווט מחוץ לפייסבוק אם הוא רואה פוסט של מסעדה שמוצאת חן בעיניו. מבחינת פייסבוק מדובר בעוד ניסיון לשמור את המשתמש בתוך האפליקציה, בהמשך לשירותי המשחקים, מזג האוויר וחיפושי העבודה שהיא מציעה.

פייסבוק אישרה כי התוספת החדשה תושק בהדרגה לכלל המשתמשים בארה"ב, וציינה כי זו עדיין נמצאצ בשלבי בחינה. מדובר ככל הנראה בהרחבה של שירות דומה אותו הציעה פייסבוק בחודש אוקטובר האחרון, בו ניתן להזמין משלוחי אוכל ישירות מדף הפייסבוק של בית העסק עצמו. בישראל, יש להניח, לא נראה את האפשרות הזו בקרוב.