פייסבוק (Facebook), שסובלת לאחרונה מנטישת משתמשים צעירים לטובת אפליקציות אחרות שמאפשרות גישה מיידית, מנסה להחזיר לעצמה את הדור הזה עם אפליקציה חדשה ל-iOS בשם Lifestage, שמיועדת בעיקר לבני 21 ומטה.

מדובר על מעין רשת חברתית קטנה, אם תרצו, אילו תת רשת של פייסבוק עצמה. היא מבוססת על חברים, צילומי סלפי, סימוני אהבתי ולא אהבתי, וסרטוני וידאו קצרים וזאת במקום טקסטים או תמונות פרופיל. המטרה המוצהרת של האפליקציה היא להוות מעין רשת חברתית סגורה לאנשים שלומדים באותו בית ספר תיכון או אוניברסיטה, כאשר הגישה אליה מוגבלת בגיל כשם שהיה בימיה הראשונים של פייסבוק בשנת 2004. כלומר, אם אתם מעל גיל 21, לא תוכלו לראות פרופילים של אנשים אחרים ולתקשר איתם. האיש שעיצב את האפליקציה, אגב, הוא עובד פייסבוק בשם מייקל סיימן, בן 19 בלבד.

לפחות 20 אנשים מאותו מקום צריכים להתחבר לאפליקציה כדי שיוכלו לתקשר אחד עם השני, אבל הדגש של האפליקציה הוא יותר על הפרופיל מאשר על הצ'אטים, כך לפחות טוען סיימן. יחד עם זאת, אין באפליקציה יכולת לשוחח ישירות עם משתמשים, אלא רק לקבל קישור לשם המשתמש שלהם ב-Snapchat או ב-Instagram לצורך יצירת קשר. קצת אירוני, כי מטרת האפלקיציה הזו הרי היא, בין השאר, להתחרות ב-Snapchat.

Facebook releases Lifestage, an app for teens only