כפי שדיווחנו בעבר, הרשת החברתית פייסבוק (Facebook) עובדת על כפתורי תגובה חדשים מלבד כפתור הלייק. פייסבוק מוסיפה היום באופן רשמי חמש מחוות שונות שניתן להגיב באמצעותם לפוסטים בפייסבוק. מדובר על ארבעה סמיילים שמביעים רגשות כמו כעס, תדהמה, צחוק ועצב, לב שמביע אהבה, ואצבע מורמת שמזוהה עם הלייק, הפעם היא מופיעה בעיצוב מחודש.

כדי להשתמש בתגובות החדשות, כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור הלייק למשך שנייה או לרחף מעליו באמצעות העכבר במחשב שולחני, ואז ייפתחו כל האופציות למחוות החדשות. אם האפשרות החדשה עוד לא הגיעה לפיד שלכם, זה אמור לקרות ממש בקרוב, שכן פייסבוק משחררת את השינוי הזה בהדרגה.

המחוות הנוספות התווספו לאתר לאור דרישות המשתמשים שלפעמים מעוניינים להביע את דעתם על פוסטים שאינה בהכרח אוהדת או מפרגנת, או לחלופין כאלה שמעוררים בהם רגשות אחרים חוץ מחיבה. "אנשים מגיעים לפייסבוק כדי לגלות מה קורה בעולם בכל יום", אומרת מנהלת המוצר בפייסבוק. "בין אם העדכונים הללו משמחים, מצחיקים, עצובים או מעוררי מחשבה. הקשבנו לאנשים ואנחנו יודעים שצריכות להיות יותר דרכים להביע את המחשבות שלנו בצורה קלה ומהירה".

פייסבוק מתכננת את הצעד הזה כבר קרוב לשנה, והשתמשה בלא מעט מחקרים וקבוצות מיקוד כדי לדעת מה בדיוק אנשים רוצים לראות ומה חסר להם. החברה טוענת כי קיבלה פידבקים חיוביים עד כה, וכעת היא נרגשת לפתוח את האפשרות הזו לכלל המשתמשים ברחבי העולם.