פייסבוק (Facebook) הודיעה על הוספת כלי חדש שיאפשר למשתמשיה לפרסם בעמוד שלהם רשימות בצורה קלה, נוחה וויזואלית יותר. בקרוב, כאשר משתמש ירצה לפרסם פוסט, הוא יוכל לבחור באופציה של 'רשימה' בתחתית החלון, ואז ייפתח חלון צבעוני עם מקומות למלא בהם טקסט ואפילו להוסיף סעיפים נוספים.

החברה טוענת כי מדובר בצורה חדשה לשתף תוכן עם משתמשים אחרים, כמו למשל רשימת מטלות, החלטות לשנה החדשה, רשימת סרטים מועדפים, קישורים שמומלץ לקרוא, טיפים, הצעות, דירוגים, טבלאות וכן הלאה. ניתן גם לבחור האם למספר את הפריטים ברשימה.

המטרה שעומדת מאחורי התכונה החדשה היא ניסיון נוסף להפוך את התוכן שמשותף בפייסבוק לאישי, במקום כללי או מסחרי. הרשימות נועדו לשיתוף עם חברים, כפי שאנשים נוהגים לשתף את חבריהם ברשימת סדרות מומלצות, מסעדות ששווה לבקר בהן וכן הלאה, וכדי לפתח דיון.

ראש מחלקת תזרים החדשות בפייסבוק, אדם מוסרי, טען כי מדובר בתגובה של החברה למשהו שאנשים כבר עושים באופן טבעי בפייסבוק. "זה אולי לא הנושא הכי דחוף שאנחנו צריכים לטפל בו, אבל כבר ראיתי אנשים שמשתפים רשימות בפיד שלי. אני חושב שזה גם צעד בכיוון הנכון של להפוך את פייסבוק פחות למקום של חדשות ויותר לכיוון אינטרקציה עם חברים", הוא אמר.