גם ב-פייסבוק (Facebook) החליטו לנסות את מזלם בתחום החומרה, או ליתר דיוק בתחום המסכים החכמים, כשהרשת החברתית הכריזה על Portal ו-+Portal – צמד מסכים חכמים בגודל של 10 או 15.6 אינץ' המאפשרים לבצע שיחות וידאו דרך Facebook Messenger.

כדי לבדל את צמד מכשירי ה-Portal ממסכים חכמים מתחרים, הקדישו בפייסבוק תשומת לב מיוחדת לתחום שיחות הווידאו. בחברה מכוונים לתת למשתמשי השירות חווית שימוש טובה יותר בשירותים שכאלה שכן מסכי ה-Portal מצויידים במצלמה בעלת עדשה רחבה במיוחד עם תכונה המאפשרת לה להתמקד באנשים. כך בעת ביצוע שיחת וידאו המצלמה תתמקד בפנים של המשתמש בשירות ואף תעקוב אחר זה כשהוא מסתובב בחדר. במידה ונכנס לתמונה אדם נוסף המצלמה תבצע ריחוק אוטומטי להכללת שני האנשים בשיחה.

השיחות ב-Portal מתבצעות דרך ה-Facebook Messenger שאלו כוללות מספר יכולות שקיימות בשירות כמו: מציאות מועשרת – האפשרות 'להלביש' על הפנים מסכות ולהחיל על וידאו אפקטים ופילטרים. תכונה מיוחדת שקיימת כרגע רק למשתמשי ה-Portal היא היכולת להאזין יחדיו למוזיקה דרך שירותי הזרמת שירים.

בפייסבוק מודעים לחשש מחדירה לפרטיות ולכן במסכים הוטמע מתג אשר מנתק את המצלמה והמיקרופון. על פי הצהרות החברה מדובר בנתק ברמת החומרה, כך שגם במקרה של פריצה למכשירים לא יהיה ניתן לגשת אל המצלמה והמיקרופון. אם לא די בכך המכשירים מצויידים גם בכיסוי פיזי אשר מתלבש על העדשה וחוסם אותה.

קרא עוד:  עוד מ-I/O 2019: המסך החכם Nest Hub Max

על מכשירי ה-Portal ניתן לשלוט באמצעות מסך המגע או באמצעות Alexa, העוזרת האישית של אמזון (Amazon). פייסבוק ציידה את Portal במערך מיקרופונים שמאזין תמיד וממתין לפקודה "Hey Portal".

המכשירים מגיעים עם מספר אפליקציות מובנות כמו שירות החדשות Newsly, שירות הווידאו Facebook Watch ושירותי המוזיקה של Spotify ו-Pandora, כאשר בעתיד צפויות להגיע אל המכשירים אפליקציות נוספות.

צמד המסכים החכמים זמין להזמנה מוקדמת כבר עתה מאתר החברה, במחיר התחלתי של 199 דולר עבור מכשיר ה-Portal בעל המסך בגודל של 10 אינצ' ואבחנה של 720P וצמד רמקולים סטריאופונים. ובמחיר של 349 דולר עבור דגם ה-+Portal אשר מצוייד במסך הניתן לסיבוב בגודל 15.6 אינץ' באבחנה של 1080p, זוג רמקולים סטריאופונים וסאב-וופר מובנה.