הרשת החברתית מתחילה לאבד גובה? הצחקתם את צוקרברג: לפי הדוח הרבעוני, לפייסבוק (Facebook) כמיליארד וחצי מבקרים מידי חודש וכ-1.1 מיליארד משתמשים פעילים מדי יום.

הנתון המרשים, מהווה למעשה עלייה של כ-14 אחוז משנה שעברה, אז נרשם כמיליארד ו-300 מיליון משתמשים חודשיים. גם מספר המשתמשים היומיים גדל בקצב מתמיד ומהווה עלייה של כ-17 אחוז מהתקופה המקבילה אשתקד. כצפוי, גם הפעם חשפה פייסבוק את העובדה שרובנו מודעים אלייה וכבר לא נותרה בגדר סוג גדול, והיא שעיקר המשתמשים גולשים ברשת החברתית דרך המכשירים הניידים שברשותם. בנוסף, כ-78 אחוזים מרווחיה הפרסומיים הגיעו מהמכשירים הניידים בלבד.

בעוד פייסבוק מתחילה להתחזק משמעותית, גם השירותים החברתיים אותם רכשה מתחזקים אף הם בקצב ניכר. כך, אפליקציית וואטסאפ שנרכשה ב-2014, והצליחה להרגיז לא מעט משתמשים עקב החשש לחדירה לפרטיות – רשמה גם היא גידול משמעותי עד לכדי 900 מיליון משתמשים בשנה. גם אפליקציית אינסטגרם, אותה רכשה הרשת החברתית לפני פחות משנה, אינה קופאת על השמרים ומונה כ-400 מיליון משתמשים מדי חודש – שרובם מעלים תמונות של מאכלים חדשים.

עם זאת, בעוד גוגל מוגדרת כשרות הרווחי הגדולה ביותר בפרסום – פייסבוק לא ממש צריכה לשכנע אנשים כדי לפרסם אצלה. על-פי הנתונים, משלשלת החברה לכיסה סכום של לא פחות 4.5 מיליארד דולר מדי רבעון – אותו מרוויחה רק מפרסום. אחד האספקטים ממנו מרוויחה החברה מפרסום היא השילוב של אפליקציית פייסבוק עם אינסטגרם. על פי הנתונים, שילוב הפרסומות בשתי האפליקציות יחדיו, מעניקה למפרסמים גישה של עוד כ-400 מיליון משתמשים שנחשפים אליהן. בנוסף, גם שילוב סרטוני הוידאו בפיד האישי מגיע עד לכדי 8 מיליארד (!) צפיות מדי יום.

קרא עוד:  חשיפה ראשונה: כך נראה הממשק החדש של Facebook

w704

אפליקציה חדשה לאוסף

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי בשבוע הבא צפויה להשתחרר אפליקציה חדשה מבית הרשת החברתית שתתמקד בחדשות מתפרצות. האפליקציה, שתיקרא כפי הנראה Notify, תעדכן את המשתמשים בכל החדשות החמות מסביב לעולם בעת שהן קורות – בדומה לאפליקציית Moments של רשת המיקרו-בלוגינג טוויטר. באפליקציה, כך נראה, ישולבו חדשות של השרותים הפופלריים The Vogue, Washington Post, CBS ועוד. רויטרס גם מדווח שהאפליקציה נפרדת מאפליקציית הפייסבוק – כך שלא ניתן יהיה לראות תגובות של המשתמשים על החדשות עצמן.