פייסבוק החלה אמש בהשקתו של כלי חדש שישפיע רבות על תזרים החדשות שמטרתו, בקצרה, לאפשר למשתמש לקבוע מה הוא רוצה לראות בפיד – במקום שפייסבוק תחליט עבורו.

הכלי, שיוצע כעדכון לאפליקציית המובייל ויופיע תחילה במכשירים מבוססי iOS ולאחר מכן גם במכשירים מבוססי אנדרואיד ולבסוף גם בגרסת הדפדפן, יציע למעשה למשתמש את היכולת להשפיע על אלו סיפורים ואירועים יופיעו בתזרים החדשות שלו על-ידי כך שיוכל לסמן ולתעדף את החברים שאותם הוא מעוניין לראות ראשון בתזרים החדשות שלו – על שלל סיפוריהם. הכלי יפרוש בפני המשתמש את כל חבריו לרשת החברתית וכל שעליו יהיה לעשות הוא לבחור מהם ולסמן את החברים ה"מעניינים" ביותר.

בנוסף לקביעת היכולת לתעדוף חברים, מציע הכלי עוד מספר פונקציות שימושיות: הראשונה שבהן היא סימון החברים שאנו לא מעוניינים לראות בתזרים החדשות, כך שלמעשה לא נראה את הסטטוסים שלו כלל, אך עדיין יישאר ברשימת החברים – יעיל למשתמשים בעלי חברים מציפים במיוחד. כמובן, שלכלי גם קיימת אפשרות הפוכה דרכה יוכל המשתמש לבחור איזה חבר יזכה שוב להיכנס לרשימה , לאחר שהוסר ממנה בעבר. בנוסף, כמובן שאי אפשר בלי הצעות ללייקים למיניהם (במיוחד כשמדובר בפייסבוק), והכלי יציע לכם גם דפים רלוונטיים ועמודים בהתבסס על תחומי העניין שלכם.

על-מנת לגשת לכלי יהיה על המשתמשים לנווט לעבר לשונית More (עוד) ומשם לגשת להגדרות תזרים החדשות. לפי שעה העדכון טרם החל להגיע למשתמשים מישראל, אך סביר שישוחרר בימים הקרובים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.