במהלך הלילה קיבלו אלפי משתמשי פייסבוק (Facebook) התרעות רבות על הודעות חדשות לכאורה, כאשר בפועל אלו היו הודעות ישנות, בנות חודשים ואף שנים, שצפו ללא סיבה נראית לעין.

משתמשים רבים דיווחו בפייסבוק ובטוויטר כי אתר האינטרנט של פייסבוק במחשב מקפיץ להם חלונות צ'ט עם הודעות ישנות מחברים שלא נענו. משתמש אחד אף דיווח כי התקלה גרמה לו למצוקה נפשית, לאחר שהציפה לו הודעות מהיום בו מת בן זוגו, בקיץ 2017.

משתמש אחר כתב, חצי ברצינות וחצי בבדיחות-דעת, כי הבאג הציף בפניו הודעות על אנשים שמתו ואיחולים לימי הולדת – "טיול פייסבוקי לימים הגרועים ביותר".

https://twitter.com/ScribblesITM/status/1067268357383180290

אחת המשתמשות הגיעה למסקנה שהגורם לפתיחת חלונות השיחה הישנים הוא עובדי פייסבוק שעוברים על השיחות הפרטיות של אנשים.

פייסבוק, מצידה, אישרה את קיומה של הבעיה, ומסרה לגופי התקשורת כי "כמה אנשים רואים הודעות ישנות (באתר האינטרנט). אנו מודעים לבעיה ופועלים לפתרונה בהקדם האפשרי. אנו מתנצלים על חוסר הנעימות". לאחר מספר שעות, בשעות הבוקר לפי שעון ישראל, היא עדכנה אותם כי "הבעיה, שנגרמה על ידי עדכוני תוכנה, נפתרה במלואה. אנו מתנצלים על כל חוסר נעימות".

קרא עוד:  מייסד ויקיפדיה הקים רשת חברתית ממוקדת חדשות וללא פרסומות

זו לא הפעם הראשונה שבה העבר רודף את משתמשי פייסבוק ומוביל לביקורת על החברה. בשלוש השנים האחרונות עלו לא מעט תלונות נגד "היום לפני", או בשמו האחר "זכרונות" – התזכורת היומית של הרשת החברתית שמציגה את הסטטוסים של המשתמש בתאריך הנוכחי לאורך שנות פעילותו בה. ההצפה וההבלטה של סטטוסים בעלי לייקים ותגובות רבות גרמה לכך שמשתמשים רבים קיבלו תזכורות לא מתכוננות על נקודות כואבות בחייהם, כמו סטטוסים על מותם של קרובים או הכרזות על מערכות יחסים שנכשלו בהמשך. אז מדובר היה בתזכורות בלתי נמנעות מעצם קיומו של מדור ה"זכרונות" – אבל הפעם מדובר בבאג שלא היה צריך לקרות כלל.