לא מחכה לוואטסאפ: מספר חודשים לאחר שרכשה את מתחרתה העיקרית בגזרת הרשתות החברתיות ורמזה כי בקרוב תוסיף אפשרות לשיחות קוליות על גבי הרשת, מעדכנת פייסבוק את אפליקציית המסנג'ר שלה, שמלבד תיקוני באגים מביאה עימה שני חידושים מרעננים במיוחד.

Facebook callsברור לכולם כי פייסבוק מנסה לנגוס עוד ועוד בתחום הרשתות החברתיות ההולך ומתרחב לאיטו ומוסיפה שדרוגים לאפליקציות שברשותה. כעת היא מביאה את האפשרות לערוך שיחות קוליות בין כלל המשתמשים באפליקציה, בחינם (על גבי תקשורת הנתונים) ללא תלות בקיומו של מספר הטלפון של החבר ברשימת אנשי הקשר המובנית במכשיר.

לאחר השדרוג שזמין לפי שעה למשתמשי iOS ואנדרואיד בלבד, יופיע אייקון קטן של טלפון בצידו הימני העליון של המסך המצביע על האפשרות כי באפשרותנו לערוך שיחה קולית עם האדם עימו מתכתבים. נציין, כי השיחות יתאפשרו אך ורק בין המשתמשים הקיימים ברשימת החברים וכי זמן וקיום השיחה על גבי הרשת הסלולרית (3G) עלול לגזול מנפח חבילת הגלישה שלכם.

השדרוג השני אותה מציגה האפליקציה, מאפשרת לייצור קבוצות חברים עימם משוחחים בתדירות גבוהה ואף לשנות את שם הקבוצה ולהקצות לה תמונה. גם שדרוג זה כמו השדרוג הקודם, הינו חלק מתוכניתה של פייסבוק למנף את אפליקציית הבית שלה שמעט נשכחה לאחרונה.

בבדיקה שלנו, נראה כי אפשרות השיחות הקוליות עובדת בצורה טובה על גבי הרשת האלחוטית ולא נשמעו רעשי רקע ו/או ניתוקים מסויימים, אולם חשוב לציין כי בזמן ביצוע שיחה על גבי הרשת הסלולרית כן נשמעו רעשי רקע קלים, אך אלו לא השפיעו על מהלך השיחה עצמה.

קרא עוד:  הסוף לסרטונים באינסטגרם? כפתור IGTV נעלם מהאפליקציה

כך או כך, יהיה מעניין לראות כיצד יגיבו המתחרות נוכח השדרוג המתבקש, ומה יהיה המהלך הבא של הרשת החברתית הגדולה בעולם. איך שלא נסתכל על זה, נראה כי פייסבוק אכן בדרך להגשמת המטרה שהציבה לעצמה.

הורדת האפליקציה עבור מכשירים מבוססי אנדרואיד

הורדת האפליקציה עבור מכשירים מבוססי iOS