פייסבוק (Facebook) מקדמת היום בצעד נוסף את פלטפורמת השיחות המידיות הפופולרית שלה, Facebook Messenger. מעתה לא יידרש יותר חשבון בפייסבוק כדי להתחבר ולשוחח עם חברים.

העדכון החדש לאפליקציה, בגרסת המכשירים החכמים שלה, מאפשר כעת שימוש במספר טלפון בלבד כדי להתחבר, ממש כמו בחיבור הראשוני לוואטסאפ (WhatsApp). כך יוכלו משתמשים שאין ברשותם, לא יכולים או שלא מעוניינים בחשבון פייסבוק, להשתמש בכל זאת באפליקציה כדי להתחבר לחבריהם על סמך רשימת אנשי הקשר שבטלפון.

לאחר התקנת האפליקציה, בעת שמתבקשים לבחור את אופן החיבור, אם המשתמש בוחר בחיבור באמצעות מספר טלפון במקום שם משתמש וססמה, צריכים לאשרו באמצעות הודעת טקסט. בסיום התהליך ניתן לבדוק אלו מבין אנשי הקשר רשומים כמשתמשים באפליקציה, ולא משנה אם הם התחברו דרך חשבון הפייסבוק האישי שלהם או באמצעות מספר הטלפון.

הקישור למשתמשים באמצעות חשבונות הפייסבוק מתבצע על סמך העובדה כי רבים מזינים את מספר הטלפון האישי שלהם בפרטי החשבון שלהם, וכך היא יודעת לאתר אנשי קשר ולהצליב מספרים. החברה הציגה לאחרונה גם חייגן לאנדרואיד בשם Hello המנצל את הנתונים הרבים שברשת החברתית ומספק פרטים על איש הקשר, וכן כולל יכולת זיהוי מספרי טלפון המסומנים כספאם, כך שאפשר להעריך כי ה-Messenger ו-Hello משתמשים בבסיס נתונים משותף.

העדכון יושק בזמן הקרוב לכל המכשירים התומכים.