פייסבוק (Facebook) עומדת לערוך שינויים נרחבים בפלטפורמת הוידאו שלה, ונראה כי הרשת החברתית שלה מקווה להראות יותר כמו אחת אחרת ופופולרית לא פחות: סנאפצ’ט (Snapchat).

במסגרת כנס VidCon שם חשפה גוגל על התוספת של השידורים החיים באפליקציית YouTube, גם פייסבוק חשפה כי MSQRD, אפליקציה אותה רכשה בחודש מרץ האחרון המאפשרת להחיל פילטרים משעשעים על סרטוני וידאו בזמן אמת, תשולב בקרוב ב-Facebook Live, שירות הזרמת וידאו בלייב הפתוח לכל המשתמשים.

ואולם, בניגוד לסנאפצ’ט המציעה מבחר קטן מאוד של פילטרים ותוספות, ל-MSQRD מבחר גדול הרבה יותר וכולל אוספים שונים ודמויות מפורסמות לצד אמוג’י שונים. כך המשתמש יוכל להוסיף אפקטים בזמן השידור, לשנות ולהתאים כרצונות.

אבל זה לא מסתיים רק בפילטרים, כי פייסבוק מתכננת להוסיף פיצ’רים חדשים במהלך החודשים הקרובים והמטרה היא כי האפליקציה תהיה כמעין "One stop shop" כדי לספק את כל היכולות הנדרשות. כן חשפה כי היא תאפשר גם לקבוע שידור מתוזמן של הזרמה חיה, הזמנת חברים לשדר יחד ועוד. "ישנם יכולות רבות שעדיין שאפשר לעשות בפלטפורמה כמו ראיונות, שיתופי פעולה, אתגרים, ויכוחים ועוד", אמרה פייסבוק בהודעה לעיתונות.

התוספת החדשה תגיע בקרוב למספר מוגבל של נסיינים, בתקווה שזו תשוחרר בהקדם לכולם.