פייסבוק (Facebook) משדרגת את יכולות הוידאו שלה ומוסיפה אפשרות להזרמת וידאו בשידור חי מעמודים נבחרים, כך החברה מתחרה באופן ישיר בשירותי ההזרמה השונים ברשת.

בחודש אוגוסט האחרון החברה השיקה את השירות רק למספר מצומצם של דפים להם הייתה גישה לאפשרות הזרמת הוידאו, בתחילת החודש היא הרחיבה זאת לעמודים נבחרים והחל מאתמול פתחה פייסבוק את השירות לכלל העמודים המאושרים (Verified), כלומר נכון לכרגע, משתמשים אינם יכולים לבצע הזרמת וידאו בעצמם. אמש, עמוד התוכנית "צינור לילה" ביצע הזרמת וידאו ראשונה בישראל לכלל המנויים.

Facebook live video streamingמנהלי העמודים יכולים לבצע הזרמת וידאו ישירות ממכשיר הטלפון שלהם, כרגע רק דרך אפליקציית פייסבוק ל-iOS (אנדרואיד יגיע בהמשך), והמשתמשים מצידם מקבלים התראה מהעמוד שאליו הם מנויים כי בזה הרגע מתבצע שידור חי, גם אם הם לא מנויים להתראות מהעמוד.  הוידאו יכול לפעול בכל הפלטפורמות, כלומר דרך המחשב או הסמארטפון, לאחר סיומו הוא עולה לפרופיל העמוד כוידאו רגיל ומשלב בין היתר גם פרסומות.

זהו מהלך מעניין מאוד מצד הרשת החברתית אשר מתרחבת בהדרגה ומצליחה לקבע את מעמדה כפלטפורמת וידאו חברתית, דבר המתחרה בשירותי וידאו כמו YouTube, אפליקציית Meerkat וטוויטר שהציגה לאחרונה אפשרות דומה בשימוש עם Periscope. למעשה, ישנו שיתוף פעולה בין Meerkta לפייסבוק כאשר האחרונה משתמשת בנגן שלה כדי להזרים תכנים, כך שיש שיתוף פעולה הדוק בין השניים שבעבר אף היו שמועות כי הרשת החברתית מעוניינת ברכישתה.

קרא עוד:  העונה האחרונה של "משחקי הכס" מעבר לפינה – אבל לא כדאי לכם להוריד אותה

לפי הערכות, בפייסבוק נצפים יותר מארבעה מליארד צפיות בסרטונים ביום, אם כי ההגדרה ל-“צפייה” היא שנויה במחלוקת שכן היא נאמדת ב-3 שניות בלבד לעומת 30 שניות ב-YouTube.