החל מהיום יכולים משתמשי פייסבוק (Facebook) לפתוח עצומות בתוך הרשת החברתית הגדולה בעולם, מבלי לקשר לאתרים חיצוניים, כך דיווח אתמול אתר TechCrunch.

התכונה החדשה של הרשת החברתית, שלפי הדיווח נבחנה בשבועות האחרונים בשתי ערים, מאפשרת למשתמשים ליצור מתוך תיבת כתיבת הסטטוס "פעולה קהילתית" (עצומה) הכוללת כותרת, תיאור ותמונה. ניתן גם לתייג בה פוליטיקאים וגופים ציבוריים – אך רק כאלה שפייסבוק תגדיר כרלוונטיים לסביבה או לתחום הרלוונטיים.

לאחר יצירת העצומה ניתן לשתף אותה בפיד. גולשים אחרים יכולים להוסיף את שמם כתומכים בעצומה ולשתף אותה בפיד. כל משתמש יוכל לראות כמה אנשים תמכו בעצומה, כולל השמות של אלה מהם שהוא חבר שלהם ברשת. הגולשים שתמכו בעצומה יוכלו גם לדון עליה בתגובות.

החשש העיקרי, כמובן, הוא שכמו כל דבר שפייסבוק הבטיחה שישמש לטובה, גם כאן נראה עד מהרה עצומות קיצוניות או סתם הטרלות. פייסבוק אמרה ל-TechCrunch כי היא תפעיל מנגנון סינון משולש על התוכן: אלגוריתם שסורק אותו כדי לאתר תוכן החשוד כקיצוני או מסית, דיווחי גולשים שזיהו תוכן כזה ועובדים במרכזי הסינון של החברה שיהיו אחרים לבדוק את דיווחי הגולשים והאלגוריתמים. אלא שזו גם החוליה החלשה ביותר של פייסבוק, שכבר הוכחה בעבר כבעלת חוסר אחידות מוחלטת בתשובה לשאלה איזה תוכן ראוי להישאר ואיזה יימחק.

האפשרות זמינה כרגע רק למשתמשי פייסבוק בארה"ב ובהמשך תתאפשר גם בשאר העולם.