פייסבוק (Facebook) פתחה היום (ו') בפיילוט המאפשר לגולשי הרשת החברתית להזרים וידאו חי ישירות ממכשירים ניידים (live broadcasting) ולהעביר את השידור ישירות בפרופיל המשתמש לכל החברים.

שירות Facebook Live החדש יפעל תחילה רק למפורסמים, VIP ואנשי ציבור, אולי כאמצעי זהירות או רצון לבחון זאת לפני שייפתח לכלל המשתמשים. בהמשך, כפי שכבר הבטיחה, היא מתכננת לפתוח זאת לכולם, זאת כפי הנראה מתוך הרצון של החברה להתחרות בשירות Periscope של הרשת החברתית Twitter.

נכון להיום, Meerkat ו-Periscope נחשבות לפלטפורמות הוידאו החי הפופולריות ביותר בארה”ב, זאת גם בזכות העובדה כי הן מציעות שידור חי מסביב לשעון ובלי למחוק את הוידאו מהשרת. בפייסבוק יהיה ניתן למחוק את הוידאו לאחר העלאתו, ובנוסף ניתן יהיה לשמור ולצפות בו בכל זמן שנרצה.

האפשרות החדשה תופיע, כאשר תושק, כחלק מהאפשרויות הזמינות למשתמש בעת כתיבת סטטוס חדש. כך שבנוסף להעלאת תמונה, וידאו, צ’ק אין ועוד, תהיה אפשרות המכונה Live Video. בעת הלחיצה, האפליקציה תפתח את המצלמה ונתחיל לצלם ולהעלות את הסטטוס.

בנוסף ל-Facebook Live, החברה גם משיקה את Collages וכשמו כן הוא – נוכל ליצור קולאז’ים של תמונות וסרטונים דרך האפליקציה. כרגע, אפשרות זו זמינה לכל משתמשי ה-iOS ולבעלי אנדרואיד היא תגיע בהמשך.

Posted by Facebook on Wednesday, December 2, 2015