הרשת החברתית הגדולה בעולם החלה להיכנס גם לתחום אחסון הקבצים בענן, ומציעה לכל משתמשי הקבוצות אפשרות להעלות קבצים ולשתף בין הגולשים. העדכון החל במספר קטן של קבוצות ויתרחב לשאר בשבועות הקרובים.

ב-Mashable אומרים כי גודל הקובץ המקסימלי שניתן להעלות לאחסון הוא בגודל של 25MB, אולם לא ניתן להעלות קבצי מוזיקה וקבצי הרצה (exe), אך כן ניתן ספרים דיגיטליים, תמונות, קליפים ועוד.

מוקדם יותר בחודש שעבר, פייסבוק החלה את השירות תחילה ב”קבוצות עבור בתי ספר” (Groups for Schools) המיועדים לתלמידים וסטודנטים לאפשר להם דרך קלה לשתף קבצים ופעילויות הקשורות לבית הספר והמדיניות החדשה של הקבוצות אוסרת להעלות מסמכים המוגנים בזכויות יוצרים וכך גם לקבצי מוזיקה.

התחרות בעולם האחסון בענן רק התגבר לאחרונה כשגוגל השיקה את שירות ה-Google Drive. המתחרות הגדולות לא איחרו והוסיפו פיצ'רים חדשים. כך דרופבוקס הוסיפה חיבור לפייסבוק, הגדילה את נפח המתנה שהיא נותנת בצירוף חברים חדשים ומיקרוסופט השיקה יישום סנכרון למחשב השולחני ולנייד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.