נראה כי הטרנד הבריאותי הלך ותפס תאוצה רבה לאחרונה. חברות רבות נכנסו לתחום ביניהן סמסונג שהטמיע יישום כושר במכשירי ה-Galaxy, אפל שהקדישה קטגוריה שלמה לכך במערכת ההפעלה החדשה אותה שחררה לא מזמן וגוגל שעושה זאת כבר מה, מנסות לקרב אליהן את המשתמשים, ועל הדרך גם לדלות מידע ולעקוב אחר הרגלי בריאותו של המשתמש.

כעת, נראה כי גם הרשת החברתית הגדולה בעולם רוצה להצטרף כשחקנית מפתח: בפייסבוק (Facebook) מתכננים לפתח מספר יישומים שיתרכזו ב"טיפולי מנע" וייצרו קהילות חברתיות חדשות שישתלבו עם פייסבוק בהן ירוכזו משתמשים בעלי תחומי עניין משותפים בתחום הבריאות, כך דווח בסוכנות הידיעות רויטרס. לצורך כך, נפגשו בכירים בחברה כבר מספר פעמים עם חברות מובילות בתחום כמו גם עם מספר מנהלי בתי חולים וצוותיהם ברחבי ארה"ב במטרה ללמוד ולחוות את הנושא מקרוב.

על-פי הדיווחים, פייסבוק מתכננת למעשה לשחרר את היישום הראשון בקרוב אך לא תחת שמה או מיתוגה – זאת מחשש שהמשתמשים לא יהיו מעוניינים לשלב את חייהם הפרטיים ביישום בריאות שקשור בצורה כזו או אחרת לפייסבוק עצמה, אולי בשל הרצון לפרטיות. הרעיון לפי הדיווח, הוא למנף את משתמשי פייסבוק כקהילה הרפואית הגדולה בעולם ומתן דרכי טיפול לאנשים ומשתמשים בעלי רקע משותף במחלות שונות ודרכי ההתמודדות עימן. לא מן הנמנע, שפייסבוק מעוניית בדרך זו להגיע לפלח שוק חדש וכך להגדיל את המספר המשתמשים שאינם משתמשים ברשת החברתית כבדרך קבע.

קרא עוד:  אמזון עומדת להשיק שירות מוזיקה חינמי

מנכ"ל הרשת החברתית, מארק צוקרברג, תרם רבות מכספו בעבר למספר מוקדים בריאותיים. רק לאחרונה דווח על כך כי מארק ואשתו תרמו כחמישה מיליון דולר למרכז רפואי בפאלו אלטו.

צילום: NEC Corporation cc flickr

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.