פייסבוק תשחרר בקרוב עדכון לאפליקציה שלה למכשירים הניידים ובו תוסיף לאפליקציה יכולת "להאזין" לסביבה שלנו, לזהות שירים או תכניות טלוויזיה בהם אנחנו צופים ולהקל עלינו את תהליך השיתוף.

התהליך הוא פשוט: האפליקציה משתמשת במיקרופון של המכשיר כדי להאזין לסביבה ולנסות לזהות שירים או תכניות טלוויזיה. ברגע שניגש לעדכן סטטוס, יופיע סימן של מיקרופון שאומר שהאפליקציה סורקת את הסביבה בחיפוש אחר שירתכנית טלוויזיה. הסאונד אותו קולט המקרופון עולה למאגר של פייסבוק, שם ינסה למצוא התאמה. במידה ותמצא התאמה נכונה, נוכל לשתף את השיר לו אנחנו מקשיבים או את הסדרה בה אנו צופים. אם מדובר במוזיקה, החברים איתם אנו משתפים את השיר יוכלו להאזין ל-30 שניות מתוך השיר ואם מדובר בתכנית טלוויזיה, הסטטוס יופיע בניוז פיד כאשר הפרק ושם הסדרה מודגשים.

עבור אלו המודאגים בנוגע לפרטיות שלהם – פייסבוק מוסרת שאפשר להירגע: ניתן לכבות את האפשרות הזו בכל עת, הנתונים הנאספים לא נשמרים בשום מקום, והאפליקציה לא תוכל לזהות שיחות ודיבורים, אלא רק שירים או תכניות טלוויזיה. העדכון המיוחל אמור לנחות בקרוב, רק אז נוכל לנסות את התכונה המעניינת הזו ולראות אם היא באמת עובדת.