פייסבוק (Facebook) רוצה להיכנס גם לכיס שלכם. אולי במטרה להתחרות בשירותי העברות התשלומים הפופולריים כגון PayPal והארנק של גוגל (Google), הכריזה החברה על מהלך שיאפשר למשתמשים לשלוח כסף לחברים באמצעות אפליקציית Messenger של החברה.

השרות החדש, שיהיה זמין לפי שעה לתושבי ארצות הברית בלבד במהלך החודשים הקרובים אך יתרחב בהדרגתיות גם לארצות נוספות, יאפשר למשתמשי אפליקציית השיחות המידיות הפופולרית בשלוש הפלטפורמות העיקריות, לשלוח כספים לחברים עימם הם משוחחים, דרך האפליקציה עצמה – ולא בעזרת אפליקציה צד שלישי כפי שהיה נהוג עד עתה. השרות למעשה יתבסס על כרטיסי אשראי בינלאומיים שפרטיהם יוזנו מבעוד מועד באפליקציה, ודרכם גם יחויב חשבונו של המשלם.

עדכון אותו תשחרר החברה במהלך החודשים הקרובים, לאפליקציית Messemger כאמור, יוסיף כפתור עם סימן של דולר בשורה אחת יחד עם הכפתורים המוכרים האחרים, וכל שיהיה על המשתמשים לעשות הוא ללחוץ על הדולר ולכתוב את סכום ההעברה הרצוי. בנוסף, דרך האפליקציה ניתן יהיה לצפות גם בכל היסטוריית התשלומים – אלו שהתקבלו ואלו שנדחו.

על מנת להרגיע את הרוחות ואת החשש משרות התשלומים החדש מפני פריצה או חדירה אפשרית, מסרה הרשת החברתית כי השרות יהיה מוצפן ואינו יהיה קשור לבסיס הנתונים עליו נשענת החברה. בנוסף, כך אומרים גורמים ברשתות החברתית, על המשתמשים יהיה להזין קוד סודי או להשתמש בחיישן טביעת האצבע הקיים במכשירים החדשים, בטרם יוכלו לבצע את ההעברה הכספית שתועבר ישירות לכרטיס האשראי של המשתמש המקבל.

קרא עוד:  שקיפות? פייסבוק תחשוף יותר מידע על הפרסומות שאתם רואים