השמועות אודות מכשיר הטלפון של פייסבוק או "פייסבוק-פון" מזכירות לי לנו התקופה טרם הכרזת האייפון בה מדי כמה חודשים טענו אתרי טכנולוגיה כי הנה הנה הולכת אפל להשיק מכשיר טלפון, בסופו של דבר התברר הדבר כאמת אך האם מדובר רק בעניין של זמן עד שהפייסבוק-פון יהפוך למציאות?

למה חברת תוכנה מגייסת אנשי חומרה?
נקמת הפייסבוק-פון החלה התעוררה הפעם בעקבות דיווח של "הניו-יורק טיימס" המגיע ממקור אנונימי שטוען שפייסבוק גייסה מהנדסי חומרה של אפל אשר עבדו בעבר על מכשיר האייפון והאייפד וזאת במטרה לבנות את מכשיר הפייסבוק-פון שזוכה לשם הקוד "באפי". כאשר הטיימס ביקש התייחסות רשמית בפייסבוק הוא קיבל חזרה את התגובה הלקונית של החברה בה היא לא מאשרת או מכחישה את העניין.

כזכור בפעם הקודמת שהתבשרנו לשמוע שמועות אודות הפייסבוק-פונים הם התבררו כנכונות, היה מדובר בשיתוף הפעולה בין פייסבוק ל-HTC שהוליד את המכשירים צ'צ'ה וסלסה אשר היו מיועדים לקו הבינוני-נמוך והייחוד שלהם הוא שהם כללו כפתור "פייסבוק" ייעודי, אשר איפשר לשתף סטטוסים מכל מקום במכשיר. לא מרגש במיוחד ובטח שלא מהפכני – באופן תמוהה גם כאן ישנו דמיון בין השקת האייפון לפייסבוק פון, שכן טרם השקת האייפון השיקה אפל בשיתוף פעולה עם מוטורולה את ה"רוקר" אשר כלל אפשרות סנכרון עם ספריית המדיה של תוכנת ה"אייטונס" ולא הביא בשורה של ממש.

קרא עוד:  מיקרוסופט תאפשר לענות ולהוציא שיחות בטלפונים ממחשבי Windows 10

מה פייסבוק מנסה להשיג
כרגע האסטרטגיה של פייסבוק לוטה בערפל, שכן לא יודע אם מתכוונים בחברה להשיק מכשיר טלפון מבוסס גירסא מסורסת של אנדרואיד, בדומה למה שעשו אמאזון עם הקינדל פייר או שמא מדובר במערכת-הפעלה חדשה שתתחרה ב-iOS וברובוט הירוק. אך בניגוד לאפל, לאמאזון ולפייסבוק אין "אקו-סיסטם" משלה. אין לרשת החברתית שירות להורדת שירים, סרטים וספרים דיגיטליים או שירותי ענן עסקיים. היתרון היחיד שהיא מביאה עימה זה אוסף היישומים הנרחב שיש לרשת החברתית לו יש הפוטנציאל, בעזרת התאמה מצד המפתחים, לרוץ על מגוון פלטפורמות: הן על המחשב השולחני והן על המכשיר הנייד.

עד שלא יתבררו העניינים כרגע נותר לנו רק לשער, אך נשמח לשמוע בתגובות מה אתם חושבים שמכשיר טלפון ממותג פייסבוק יכול להביא לתעשייה.

וידאו: HTC ChaCha, הפייסבוק-פון של HTC

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.