מסתבר שהשמועות היו נכונות: הרשת החברתית פייסבוק (Facebook) השיקה אפליקציית חייגן חדשה, למכשירי האנדרואיד בלבד, שמשתמשת למעשה ב"חוכמת ההמונים" שצברה במהלך השנים.

האפליקציה החדשה Hello שמה, וזמינה להורדה בחינם מחנות הגוגל פליי, מתפקדת למעשה כאפליקציית חייגן חכם האוספת ומשתמשת בנתוני המשתמשים השונים מתוך הרשת החברתית, ותעזור, בין היתר, לחסום שיחות מאנשים "לא רצויים" על סמך הנתונים שבידיה. בנוסף, האפליקציה גם תציג את שמו ותמונתו של המתקשר כמו גם את תאריך יום הולדתו ומקום עבדותו באם אינו קיים ברשימת אנשי הקשר, בהנחה, כמובן, ששיתף את פרטיו עם שאר העולם.

הסוף לשיחות הספאם?

כך, לדוגמא, משתמשים שכבר דיווחו על מספר טלפון כמספר מטריד או כשיחת ספאם, תועבר אוטומטית לתא הקולי של המשתמש ללא התערבותו וללא כל פעולה נוספת מצידו. נוסף על כך, המשתמשים יכולים גם לחסום מספר טלפון או משתמש בצורה ידנית ולהחליט האם לשתף את הפרטים עם שאר המשתמשים באפליקציה. גם במקרה הנוכחי כמו במקרה שיחות הספאם, השיחה תועבר ישירות לתא הקולי ללא התערבות המשתמש וללא כל פעולה נוספת מצידו ולמעשה המתקשר לא יידע כלל שסונן.

החייגן מאפשר חיפוש מתקדם באנשי הקשר שלנו, המשלב כמובן את פרטיהם מתוך פייסבוק ובאופן הכי עדכני שיכול להיות. מתוך החייגון ניתן לשלוח הודעות בזריזות, לחייג או לשלוח הודעת SMS, לערוך ועוד.

ניסוי חברתי

ניתן לומר שהאפליקציה מתפקדת גם כניסוי חברתי שכולנו משתתפים בו – גם אם לא נרשמנו אליו מראש. למעשה, עצם היותנו משתמשים ברשת החברתית אנחנו מאשרים מראש את השתתפותנו גם אם איננו מעוניינים בה כלל. בעת הרשמתנו לרשת החברתית, סביר להניח כי אישרתם לרשת החברתית לזהותכם על-פי מספר הטלפון שהזנתם מראש – אלא אם כן באמת טרחתם לקרוא את תתי הסעיפים. עם זאת, לחוששים מחדירה לפרטיות ניתן לבטל אופציה זו בלשונית ההגדרות של הרשת, תחת הסעיף "מי יכול ורשאי לזהות אותי".

קרא עוד:  שקיפות? פייסבוק תחשוף יותר מידע על הפרסומות שאתם רואים

נכון לעכשיו, החייגן זמין למכשירי האנדרואיד, וסביר להניח שזה לא ישוחרר גם למכשירי האייפון עקב מגבלות על הפלטפורמה.

להורדה (אינה זמינה בחנות הישראלית) או APK (כיצד מתקינים?)