דיווח שפורסם אמש מגלה כי הרשת החברתית פייסבוק (Facebook) בוחנת תכניות מגירה למקרה שגוגל (Google) תחליט להסיר את אפליקציות פייסבוק מחנות האפליקציות Google Play. בעוד שסבירות למקרה שכזה היא נמוכה, פועלים אנשי הרשת החברתית הפופולרית למציאת פתרונות חלופיים עבור שימושים במערכותיה של גוגל.

כדי שפייסבוק תהיה מוכנה ל'יום שאחרי גוגל' היא בוחנת כיצד לעדכן את האפליקציה שלא באמצעות ה-Google Play, כמו גם לאפשר סליקת תשלומים מבלי שגוגל תהיה מעורבת בכך. עוד בוחנים בפייסבוק כיצד לאפשר להזרים התראות למכשיר שלא באמצעות מערכות גוגל.

על פי הדיווח, יתכן שאם חווינו לאחרונה התרסקויות של אפליקציית האנדרואיד (Android) של פייסבוק, התרסקות זו היתה ניסוי מכוון של פייסבוק בכדי לאמוד את נאמנות הגולשים לרשת החברתית. אגב, על פי תוצאות אותו ניסוי בחרו רבים להשתמש באתר הנייד של הרשת החברתית כחלופה לאפליקציה.

מדוע פייסבוק חוששת כל כך? זהו לא סוד שגם גוגל וגם פייסבוק אחראיות על מרבית התנועה באינטרנט, מה שהופך אותן ליריבות מרות. העובדה שלפייסבוק כמה אפליקציות בבעלותה, כדוגמת אינסטגרם, ווטסאפ, יישום המסנג'ר של פייסבוק ועוד – גורמת לפייסבוק להתכונן ליום שבו גוגל תחליט להסיר אותן מחנות האפליקציות משום שפעולה כזאת היא מכה קשה לפייסבוק.

אך עם כל התחרות קשה להאמין שגוגל תנקוט במהלך של החרמת פייסבוק והסרת האפליקציות שלה מהחנויות, שכן מדובר באפליקציות המככבות ברשימות האפליקציות הפופולריות ביותר ויש לכך השלכות כלכליות אדירות.

קרא עוד:  דרופבוקס רוצה להיות שולחן העבודה החדש שלכם

התמונה באדיבות Shutterstock