המאבק המשפטי של חברת אפל (Apple) נגד סמסונג (Samsung) עוד רחוק מלהסתיים, למרות הכרעת הדין שקבעה כי סמסונג הפרה פטנטים של אפל ולכן הוכרחה לשלם לה פיצויים, אולם בעוד על העובדה שסמסונג הפסידה אף אחד לא חולק, סמסונג קיבלה גיבוי לא צפוי מצד לא מעט חברות טכנולוגיה בעמק הסיליקון

גוגל, פייסבוק, איביי, דל, HP ועוד, הן בין החברות שנציגיהן התאגדו במסמך אחד תחת השם "חברים של בית המשפט". החברות טוענות כי במכשירים כמו סמארטפונים שמורכבים מאלפי רכיבים של תוכנה וחומרה, לא הגיוני שכל הפרה של פטנט תחויב בתשלום סכום פיצויים שמבוסס על הרווחים הכלליים מהמכשיר. לפי החברות, מדובר בתקדים מסוכן שעשוי להזיק לחדשנות בענף הטכנולוגיה ולסכן יצרניות של סמארטפונים כמו גם יצרניות של חלקים ספציפיים בתוך הסמארטפון. אפל מצידה, לא קיבלה את הטענה הזו ואף הציגה טענת נגד משלה, לפיה חברת גוגל אינה יכולה לשמש כצד שלישי בפרשה כיוון שהיא משוחדת בעקבות ההסכם עם סמסונג על מערכת ההפעלה אנדרואיד.

כזכור, בקביעת בית המשפט ב-2013 נקבע על סמסונג לשלם לאפל 900 מיליון דולר דמי נזקים בגין הפרת פטנטים, בין היתר במכשירי סדרת ה-Galaxy. לאחר מכן הפחית בית המשפט את הסכום ל-548 מיליון דולר, כאשר הסכום חושב על פי סכום הרווח הכללי של חברת סמסונג ממכירת המכשירים האמורים. יחד עם זאת, סמסונג הגישה ערעור על הסכום הזה בפני בית המשפט הפדרלי לערעורים בארה"ב, וטענה כי אין זה הוגן לחשב את סכום הפיצויים לפי הרווחים הכוללים של החברה מהמוצרים, וביקשה להגביל אותו לרווחים הספציפיים מהפטנטים השנויים במחלוקת.

עכשיו נותר לראות האם בית המשפט יקבל את טענתן של סמסונג והחברות.