אם אתם מהגולשים החוששים לפרטיותם ועובדים עם שירותי הסוואה שונים (VPN, Proxy) לגלישה בטוחה יותר, אז יש כעת פתרון רשמי לגלישה בפייסבוק (Facebook): החברה הוסיפה תמיכה רשמית ב-TOR, שירות הגלישה האנונימי ברשת.

באפליקציית האנדרואיד שהגיעה לחנות האנדרואיד, Google Play, נוספה אפשרות חדשה המאפשרת להפעיל מצב גלישה בטוחה בו התקשורת מתבצעת באופן אנונימי באמצעות השימוש ברשת TOR, זאת בסיוע של יישום הדפדפן Orbot שנדרש להיות מותקן במכשיר מבעוד מועד.

בעת השימוש באפשרות, הגלישה אמנם תתבצע באופן אנונימי, כלומר הגלישה עוברת דרך מחשבים שונים ברשת ולא תקשורת ישירה דרך המכשיר שלנו לשרתי פייסבוק, אולם בחברה אומרים כי בשל כך לא ניתן לקבל התראות יותר לטלפון ויש להפעיל את האפליקציה באופן ידני כדי לצפות בעדכונים האחרונים.

“שינוי זה יגדיל את בטחון המשתמשים בפייסבוק ויאפשר שימוש באפליקציה באופן קל ופשוט ללא צורך בשימוש בפתרונות עוקפים, זאת עבור מי שדורש כי הנתונים יוצפנו דרך רשת TOR.” נאמר בבלוג של החברה. פייסבוק הקימה יכולת חיבור מהיר לרשת TOR עוד ב-2014 שסייעה למי שמעוניין לגלוש דרך דפדפן תומך באופן ישיר.

מדובר באפשרות חשובה בעיקר למדינות בהן ישנה צנזורה ומעקב אחר משתמשים כמו במדינות ערב וחלק ממדינות המזרח, אבל גם מי שמעדיף לשמור על אנונימיות ברשת עד כמה שניתן.