הרשת החברתית החלה בשדרוג כלי הרשומות (Notes) המשמש לצורך יצירת דפי טקסט ותמונה לשיתוף בין חברים, כך עולה מדווחים משתמשים שכבר קיבלו את השדרוג ואושר לאחר מכן על ידי פייסבוק עצמה.

הכלי שהוצג עוד ב-2006 יועד בעיקר למשוך בלוגרים ואף נוספו לו יכולות כמו ייבוא תכנים מפלטפורמות בלוגים שונות כמו Blogger ,LiveJournal ואחרות, אולם ההבדל בינו לבין היכולות שהיו זמינות דאז, לא גרם לנהירה המונית וכי האפשרויות היו בסיסיות למדי, ללא ממשק ויזואלי כטקסט פשוט ומשעמם למדי.

ישן אל מול חדש (שמאל לימין)

למרות זאת, פייסבוק כאמור החליטה להפוך את הכלי למשהו יותר אטרקטיבי, ובעדכון החדש ניתן להוסיף תמונה מובילה לרשומה, לעצב ולצבוע את הטקסט, להכניס ציטוט וגם ליצור רשימות. בנוסף, ניתן להטמיע תמונה, לקבוע את גודל שלה ואת הכיתוב שלה. למעשה, מדובר בעורך טקסט עשיר (rich text editor) לכל דבר. (דוגמה כאן)

בעת הפרסום של הרשומה בטיימליין, המשתמשים יוכלו לצפות בתקציר עם התמונה המובילה וכמו גם לעבור על שאר הרשומות שהתפרסמו על ידי המשתמש – כמו בלוג לכל דבר ועניין.

שדרוג הכלי מצטרף למהלכים של פייסבוק בחודשים האחרונים להכניס תכנים רבים יותר לפלטפורמה כמו עדכוני חדשות מהאתרים הגדולים בארה”ב ואפשרות ליוצרי תכנים להיות שותפים במודל הכנסות מסודר.