אמוטיקונים, או אמוטיקון (Emoticons, ריגשונים), הסמלילים הקטנים הללו שאנו מוסיפים לשיחה בזמן צ’אט המאפשרים לנו להביא את הרגשות והתחושות שלנו הם דבר סטנדרטי כמעט בכל מערכת הודעות חברתית, ואפילו לאחרונה ראינו תוספת שכזו ב-Facebook Messenger. כעת בפייסבוק החלו להוסיף אפשרות חדשה בשורת כתיבת הסטטוס.

כפתור חדש שנתגלה אצל מספר משתמשים בחלון כתיבת הסטטוס מאפשר לבחור האם להוסיף לסטטוס שלנו אמוטיקון רגיל (סמיילי שמח, עצוב, וכו’) או לבחור פעילות מרשימת פעילויות שונות. כאשר נלחץ על כפתור הסמיילי החדש ייפתח לנו תפריט קטן וממנו נוכל לבחור ממגוון אפשרויות: הרגשה, צפייה, קריאה, האזנה, שתייה ואכילה. כך לדוגמה אם נרצה לכתוב כי אנחנו עייפים, בחירה מהחלון באמוטיקון של סמיילי עייף. אם לדוגמה נבחר בהאזנה (Listen to), נוכל להוסיף את שם האמן או הלהקה שלה אנו מאזינים אשר מקשר לעמוד הפייסבוק הרשמי, ואם לדוגמה נבחר באכילה (Eating) כפעילות, אנו נחפש ונבחר את המאכל מרשימת המאכלים הקיימת ולצידו יתווסף גם אייקון קטן של המאכל (גלידה, פיצה, עוגה וכו’) בסטטוס.Facebook Emoticons sharing

כל משתמש בפייסבוק שילחץ על הפעילות בסטטוס יגיע לעמוד הנבחר של הפעילות, אם מדובר בגלידה כמאכל נגיע לעמוד שבו נוכל לעשות לו גם לייק כמובן, ואולי זו הסיבה המרכזית שבשבילה הוסיפה פייסבוק את הפיצ’ר החדש – כדי להגדיל ולהרחיב את פעילויות המשתמשים.

התוספת החדשה נצפתה בינתיים רק בארה”ב ובעוד מספר ארצות בודדות כך שזה יגיע בהמשך למשתמשים נוספים, ויש לציין ניתן להוסיף אמוטיקון רק בעת כתיבת סטטוס חדש ולא בתגובה לאחר.