הסניף הישראלי של חברת פייסבוק (Facebook), ובראשותו המנכ"לית עדי תאני סופר, קיבל אתמול מכתב חריף המאיים בתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים. המכתב נשלח מאת ארגון זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט), שמייצג את כל גופי התוכן הגדולים בישראל בתחומי הטלוויזיה והקולנוע כגון "קשת", "רשת", "ערוץ 10", "yes",‏ "HOT", "סלקום tv", ומפיצת הסרטים "יונייטד קינג".

במכתב טוען הארגון כי פייסבוק מעודדת צריכת תכנים פיראטיים באמצעות מתן אפשרות שימוש ופרסום קמפיינים פרסומיים בשירות Facebook Audience Network, שהיא רשת הפרסום של פייסבוק על גבי הרשת החברתית ואתרים פרטיים. הארגון מבהיר כי "השירותים הניתנים על גבי הפלטפורמה של פייסבוק מסבים נזקים כלכליים מסחריים עצומים".

הארגון טוען כי למרות שנשלח מכתב בנושא לפני כשבוע המפרט את התלונות, השירות ממשיך לפעול על גבי תכנים המפרים את זכויות היוצרים, וכי התכנים המפרים אף הועלו לאתר Dailymotion.

מדובר במכתב איום בתביעה, אשר דורש מפייסבוק למנוע מלפרסם תכנים מפרי זכויות יוצרים, ולנטר ולפקח באופן יומיומי אחר Facebook Audience Network כדי לוודא שאין בו תוכן כזה. כמו כן דורש הארגון מפייסבוק לשלם לו את מלוא סכום ההכנסות שנצברו אצל פייסבוק ו/או מי מטעמם, בגין הפרסומות שהוצמדו לתכנים המפרים את זכויות היוצרים.

"היה ותבחרו להתעלם מפניות מרשתנו תוך 5 ימים ממועד מכתב זה, נאלץ להעביר את הטיפול בעניינכם לערכאות משפטיות", חותם הארגון.