פייסבוק (Facebook) הציגה אפשרות חדשה בה ניתן לצלם סרטונים חיים לצלילי מוזיקה קיימת. ניתן באמצעותה  להתחיל שידור חי באפליקציה, לצרף לה בצורה קלה שיר בהתאם לאחת האפשרויות הקיימות, ואז להתחיל לשיר לצליליו תוך כדי סינכרון השפתיים (Lip Sync) למילות השיר. ניתן להוסיף כיתוב לשידור ואף לבחור ממגוון המסננים הקיימים.

במסגרת האפשרות החדשה הזו פייסבוק משלבת שירים שמעוגנים בזכויות יוצרים באפליקציה שלה באופן חוקי. בתקופה האחרונה היא חתמה על חוזים עם מספר חברות הפקה כדי לאפשר שילוב שירים של אמנים מפורסמים כמו דרייק, קמילה קבלו ורובים ושושנים. החברה טוענת כי כרגע בקטלוג שלה נמצאים מאות שירים, וכי הוא ימשיך לגדול עם הזמן.

אבל השאלה היא, האם שוב פייסבוק קיבלה השראה ממקום אחר? אפשרות דומה מאוד כבר קיימת באפליקציה אחרת בשם Musical.ly מאז 2014. האפליקציה נרכשה על ידי חברה סינית בחודש נובמבר האחרון תמורת מיליארד דולר, וכיום רשומים אליה 200 מיליון משתמשים ברחבי העולם.

עם זאת, אפשרות סינכרון השפתיים בפייסבוק פחות מפותחת מזו של Musical.ly: בפייסבוק ניתן לצלם את הסרטונים בשידור חי בלבד, ואין דרך לדעת לפי הצפייה האם סרטון מסוים כולל סינכרון שפתיים. Musical.ly לעומת זאת מציעה כלים רבים יותר וכאן אפשרות להקלטת והתאמת סרטונים קצרים.

Lip Sync Live

פורסם על ידי ‏‎Facebook‎‏ ב- יום שלישי, 5 ביוני 2018