פייסבוק פרסמה מסמך חדש ובו עדכון לתנאי השימוש שלה, כמו גם הבהרה בנוגע לכמה שאלות שמשתמשים רבים נתקלים בהם, או במילים אחרות – מה מותר לכם ומה אסור לכם לעשות בפרופיל האישי שלכם.

כך למשל, מבהיר המסמך החדש שכל אחד חייב להשתמש ב"זהות האותנטית" שלו, שהיא לא בהכרח השם החוקי שכתוב בתעודת הזהות שלו, וגם לא בהכרח במגדר שבו המדינה שבה הוא חי מכירה. בנוסף מבהירה החברה כי אין לפרסם פורנו מכל סוג שהוא, גם לא לצרכי נקמה, וכי תוכן פוגעני וגזעני במכוון אסור, אבל כן ניתן לצטט אותו לצורכי ביקורת או אמירה נוקבת כנגדו. כמו כן מחדדת החברה את עמדותיה בנוגע לעירום, הטרדת משתמשים ומה קורה לפרופיל של משתמש לאחר מותו.

אבל זה לא מסתיים בזה, כי נראה שהחברה מעוניינת לעשות קצת סדר בכל הנוגע למה שקורה אצלה בבית. בתנאים החדשים נאמר אם תציינו דבר הקשור לפעילות פלילית, פשע או פרטים על כך, או אם תנסו למכור סמים דרך הרשת החברתית, תמצאו כי הסטטוס נמחק. יתרה מכך, באם מדובר בפשע שהתרחש, ייתכן כי המשטרה תדע על כך ואף ייתכן שימסרו את פרטי המשתמש כמו כתובת IP ומיקום גיאוגרפי מעודכן.

בנוגע לפוסטים שנוגדים חוקים של מדינות מסויימות, פייסבוק מבהירה כי לא תסיר אותם באופן כלל עולמי, אבל כן תציית לחוקי המדינות הספציפיות במקרה שבו פוסט מסויים מעלה סימני שאלה. יחד עם זאת, משתמשים ספצייפים לא יגורשו מפייסבוק רק משום שפרסמו פוסט שמנוגד לחוק כזה או אחר. לרשימת המדיניות החדשה והמלאה

קרא עוד:  דלף מאגר כתובות מייל של מזכירי קלפיות מהבחירות האחרונות